Владика Володимир Груца освятив соціальний центр у Глинянах

21 грудня 2022

Напередодні свята Миколая, у неділю, 18 грудня 2022 року, єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца освятив соціальний центр у приміщенні парафіяльного будинку для громади міста Глиняни.

Владика Володимир Груца освятив соціальний центр у Глинянах

Владика Володимир Груца спільно з адміністратором о. Андрієм Лукачиком та запрошеним духовенством звершили Чин освячення соціального центру, як про це зазначає пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Владика Володимир Груца: «Старайтеся, щоб в цьому домі вирувало життя»

У своєму душпастирському слові владика Володимир наголосив, що цей новоосвячений соціальний простір є спільним домом громади міста Глиняни. «У Галичині є дуже гарне прислів’я: „Є хата, прийдуть люди“. Ви, мабуть, не один раз проходили повз цей дім. Сьогодні цей дім нас по-особливому вітає. Тому це наш спільний дім, а водночас соціальний простір у Глинянах», — сказав архиєрей.

«Цей дім є також домом для потребуючих людей. Тут будуть зустрічатися ті, які користатимуть, а також і ті, які будуть служити. Людина, яка служить є щедро благословенна Богом», — наголосив він.

Владика Володимир також підкреслив, що Бог руками людей робить великі справи на цьому світі, зокрема в Глинянах. «Завдяки вкладеній праці ми маємо місце, де можемо прийняти паломників, різні групи дітей, молодь. Для вас тут будуть проводитися різні курси, майстер-класи. Старайтеся, щоб в цьому домі вирувало життя, щоб він був наповнений усмішками діток, молоді. Бог тоді покаже подальші дороги розвитку цього відпустового місця і цієї громади», — наголосив єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

Подяка усім добродіям

Відтак владика Володимир подякував о. Андрію Лукачику за те, що був ініціатором і доклав чимало зусиль, щоб реалізувати цю ідею. Водночас він висловив слова вдячності всім благодійникам, запевнивши їх у молитві.

«Це є дуже мудра інвестиція, бо завжди на Святій Літургії ми молимося за жертводавців. Молитва буде линути за нас навіть тоді, коли нас вже не буде. Щиро всіх вітаю! Дякую за добру справу і за простягнуту руку іншій людині, бо соціальний простір передбачає простір для різних людей», — додав архиєрей.

Отець Андрій Лукачик, адміністратор парафії у ГлинянахОтець Андрій Лукачик, адміністратор парафії у Глинянах

Отець Андрій Лукачик: запрошення до соціального служіння

Отець Андрій Лукачик, адміністратор парафії у Глинянах, з ініціативи та працею якого реалізовано цей проєкт, подякував владиці Володимиру за здійснений Чин освячення, а також розповів, що цей простір відкрито на базі парафіяльного будинку. Спершу парафія використовувала маленький зал для катехитичного приміщення і багато років мріяла створити власний соціальний простір.

«Завдяки підтримки місцевої влади, гранту Української Освітньої Платформи, місцевому бізнесу та міжнародним партнерам вдалося завершити облаштування простору. А також від початку війни цільово допомогти вимушеним переселенцям», — розповів священник.

«Цей простір дозволяє працювати в різних напрямках. Тут є конференц-зал, робочі приміщення, доступ до мереж навіть при відсутності світла», — зазначив священник і запросив громаду Глинян активно долучатися до різного роду соціального служіння.