Владика Володимир Груца освятив другий автомобіль швидкої допомоги для Шпиталю Шептицького

16 травня 2023

У понеділок, 15 травня, владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, звершив Чин освячення другого автомобіля швидкої допомоги для Шпиталю Шептицького, подарованого парафією Святого Володимира з Ганновера (Німеччина) з благословення і за підтримки пароха о. Романа Максимціва.

Автомобіль, наповнений різними медичними приладами та медикаментами, привезла до України дружина о. Романа — п. Марія Максимців. Передачу машини супроводжувала делегація німецьких лікарів, які розвивають співпрацю зі Шпиталем Шептицького у Львові. Про це інформує пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

У подячному слові владика Володимир привітав гостей на території шпиталю, а відтак подякував благодійникам із Німеччини за всі вияви солідарності, а також наголосив, що автомобіль швидкої зцілюватиме не лише фізичні рани людей, а й залишиться постійною згадкою про солідарність і підтримку Німмечини України, що, за його словами, є великою моральною підтримкою, ба більше — свідченням про те, що українці не залишаються сам на сам із трагедією війни.

Єпископ-помічник Львівської архиєпархії нагадав про душпастирський пріоритет Української Греко-Католицької Церкви — зцілення ран війни.

«Наші рани — всесторонні. Ця допомога, яку ви привезли, напевно, зцілюватиме людське тіло, але водночас даватиме силу й мотивацію від усвідомлення, що ми не самі», — наголосив архиєрей.

Також владика Володимир подякував представникам парафії з Ганновера за докладені зусилля в організації допомоги для України: «Дякую, що допомагаєте зцілювати наші рани. Дякую за кожний знак солідарності».

Важливо зазначити, що передана швидка повністю готова до використання. В автомобіль вмонтовано всі прилади, необхідні для повноцінного функціонування карети швидкої допомоги.

Директор Шпиталю імені митрополита Шептицького о. Андрій Логін у свій спосіб подякував благодійникам за якісну допомогу.

«Шпиталь Шептицького має підрозділ невідкладної швидкої допомоги. Тому важливо мати надійний транспорт, який у будь-який момент буде готовим до виїзду й належно укомплектованим для надання необхідної медичної допомоги. Радіємо, що завдяки старанням греко-католицької парафії Ганновера вдалося отримати автомобіль», — сказав о. Андрій.

Пані Марія Максимців, представниця парафії Святого Володимира в Ганновері, розповіла, що завдяки активності парафіян, які допомагають Україні з 2013 року, вдалося отримати кошти і купити третю швидку, з яких уже другу передають для Шпиталю Шептицького.