Владика Володимир Груца до молоді: бути духовними, бути у спільноті та бути прикладом для інших
«Молодіжна спільнота — як криниця, вона постійно віддає воду, але водночас постійно має приплив нової. Тому вода в ній ніколи не закінчується. Завжди є велика небезпека для молодіжної спільноти замкнутися на певних людях, тоді вона приречена на вимирання. Бо в такому випадку не буде кому після вас продовжувати в ній бути». Такою думкою поділився єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца під час зустрічі з молодіжною спільнотою «Українська молодь — Христові», що діє при Українському католицькому університеті, у Митрополичих садах 13 травня 2024 року.
Зустріч розпочалася молитвою у крипті собору Святого Юра, біля домовини праведного митрополита Андрея Шептицького. Продовжилася екскурсією у Митрополичих палатах, а відтак завершилася духовним діалогом з владикою Володимиром Груцою у Митрополичих садах Святоюрського комплексу.
Пропонуємо вашій увазі декілька думок владики Володимира зі зустрічі:
Бути духовними
- Бог є дуже близько до кожного з нас. Для нас вже є дуже багато зроблено. Щонайменше, ми народилися на цьому світі й навіть те, що Ісус за кожного з нас віддав своє життя. Нашим завданням і покликанням є бути близько до Бога. Якщо гріх чинить перешкоду, то долаємо її за допомогою сповіді.
- Кожна дівчина і хлопець потребують духовного супроводу. Молодь особливо потребує супроводу на дорозі до Бога, тому так потребує бути в християнській спільноті.
- Духовне життя дає міцний життєвий фундамент. Ти отримуєш фундамент і можеш встояти, коли є життєві бурі. Найбільшу життєву силу ми черпаємо зі Святих Тайн, молитви. Таке свідчення є найбільшим авторитетом для молодої людини.
- Свята Літургія у неділю — не обов’язок, а привілей! Чи є обов’язком в неділю йти на Святу Літургію? Звичайно, що є заповідь, яка до цього заохочує, але якщо б ми цього не робили, то ніхто нас не може адміністративно покарати. Якщо так кілька неділь пропустити, ми будемо вигоряти і постане питання що робити далі. Тому тут не є питання обов’язку, а любові до себе.
Бути прикладом для інших
- Ровесники як авторитет. Хто є авторитетом для молодої людини? На мою думку, її ровесники!
- Мій приклад промовляє до інших. Приходить час і я кажу, що йду на Святу Літургію, бо для мене це є пріоритетом. Або ж не йду на дискотеку, бо маю зустріч з молоддю. Це для іншої молодої людини, яка є далекою від Церкви, промовить.
- Прикладом свого життя приведете інших до Бога. Ви можете також у своєму житті багато людей привести до Бога, показати їм дорогу не поясненнями, а прикладом свого життя. Тоді люди самі у вас запитають, що означає вірити в Бога.
- Ми вчимо одні одних. Ми є одні для одних найкращим авторитетом, бо вчимося одні в одних.
Бути у спільноті
- У чому є скарб спільноти? Коли поруч зі мною є мої друзі, які розвиваються, тоді і я тягнуся до них і разом з ними стаю кращим.
- УМХ — спільнота, яка об’єднує за християнськими цінностями. «Українська молодь — Христові» творить платформу, де ми зустрічаємося відповідно до цінностей, певних ідей і зацікавлень. Нас також об’єднує постать праведного митрополита Андрея Шептицького.
Записала Христина Потерейко для пресслужби Львівської архиєпархії УГКЦ
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ