Владика Венедикт Алексійчук відвідав парафії Північної Дакоти

19 серпня 2020

Коли говоримо про Церкву, то її невід’ємним життєдайним елементом є відвідини єпископом своїх парафій. Саме 5–10 серпня 2020 року відбулася канонічна візитація преосвященним владикою Венедиктом Алексійчуком, єпископом єпархії Св. Миколая з осідком в м. Чикаго (штат Іллінойс, США), парафій Св. Димитрія (м. Фаєрфілд), Св. Івана Хрестителя (м. Белфілд), Св. Архистратига Михаїла (м. Майнот) та Свв. апп. Петра і Павла (м. Вілтон).

Владика Венедикт Алексійчук відвідав парафії Північної Дакоти

Усі парафії знаходяться у штаті Північна Дакота (США). На цих парафіях 99 відсотків вірних вживають англійську мову. Українську пам’ятають переважно старожили, але любов до Бога та до своєї Церкви передалася новому поколінню.

Перші емігранти з України прибули сюди наприкінці ХІХ — на початку ХХ століття. Вони переважно походили з Тернопілля (с. Боришківці, с. Трубчин та с. Білівці) та з Львівщини з с. Безброди (неподалік від м. Броди). Свого часу тут побудували церкву св. Йосафата (місцевість Горгам), там оселювались на фармах українці; церкву св. Димитрія (цю місцевість українці назвали Юкраїна), ця церква сьогодні збережена і діє, на старому місці, де колись була церква, сьогодні знаходиться цвинтар. Церква св. Івана Хрестителя (нова церква була освяченна у 1966 році) є у м. Белфілд; у цьому ж містечку знаходиться також українська православна церква Свв. апп. Петра і Павла (на сьогодні — недіюча).

Візитація архиєрея Венедикта співпала із святкуванням 40-ліття життя адміністратора парафій Св. Димитрія та Св. Івана Хрестителя о. Мирослава Думича. Цими днями на парафії св. Димитрія свої 33-роки дияконського служіння святкував відданий диякон та ревний помічник священика — Леонард Кордоновий.

Щоденна Архиєрейська Божественна Літургія та Вечірня освятили цей час перебування на парафіях, надали нового подиху для розвитку цих спільнот. Велика кількість парафіян використали можливість перебування із своїм єпископом в своєму духовному житті як час духовних реколекцій.

В перший день відвідин (6 серпня) архиєрей молився Божественну Літургію у співслужінні адміністратора парафії Св. Івана Хрестителя та диякона Леонарда Кордонового у м. Белфілді. Після Літургії відбулося освячення первоплодів. Протягом цього дня єпископ у супроводі о. Мирослава та парафіян церкви (Тоні Холтом та його дружиною Кетрін) відвідали Національний парк Теодора Рузвельта неподалік від м. Белфілду, місце неймовірної краси.

На другий день відвідин (7 серпня) владика разом з о. Мирославом та дияконом Леонардом відвідали місце спочинку перших емігрантів з України на цвинтарях Св. Димитрія, Св. Івана Хрестителя, Св. Марії, Св. Йосафата та православний цвинтар Свв. Петра і Павла.

8 серпня відбулася Архиєрейська Божественна Літургія на парафії св. Димитрія, де владику урочисто вітали «Лицарі Колумба» та молодь парафії (американці з українською душею). Після моління Літургії владика подякував диякону Леонарду та його дружині ЛаВерн за їх ревне служіння Українській Католицькій Церкві. Тоді парафіяни мали святковий обід у саді церкви з нагоди відвідин владики Венедикта та ювілею о. Мирослава.

У цей день, перед молінням Вечірні, на парафії Св. Івана Хрестителя преосвященним владикою Венедиктом та отцем-адміністратором Мирославом була уділена дітям Тайна Покаяння вперше у їхньому житті.

В неділю, 9 серпня, владика у співслужінні з о. Мирославом служили Божественну Літургію на парафії Св. Івана Хрестителя, на якій діти приступили до Урочистого Святого Причастя.

За матеріалами Чиказької єпархії св. Миколая