Владика Венедикт Алексійчук: «Ми мусимо свідчити Істину»

8 жовтня 2021

Владика Венедикт Алексійчук, єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая, у черговому своєму роздумі застановляється над буттям Церкви як совісті суспільства.

Владика Венедикт Алексійчук: «Ми мусимо свідчити Істину»

Завдання і покликання Церкви в суспільстві, як я його розумію, дуже просте — бути совістю суспільства.

Совість завжди нам каже, зле чи добре робимо. Ми можемо її не слухати, але вона нам підказує. Завдання Церкви — свідчити, говорити, чи суспільство, влада слухає це, чи ні, але це Її завдання і покликання, так само, як і совісті, — вказувати, без огляду на реакцію — дослухаємося ми чи ні… І тому ми говоримо про те, що Церква мала би бути незалежною, щоб могти свідчити про правду.

Коли я був настоятелем одного монастиря, один із співбратів мав непростий характер. Не завжди було легко робити йому зауваження. Одного разу я навіть сказав йому, щоб чинив, як хоче. Але він відповів: «Ні, отче, дуже Вас прошу, говоріть мені, бо я спочатку не сприймаю, що ви говорите, але потім з часом починаю розуміти».

Чому Церква не має зважати, що хтось не сприймає, це їхнє право. І ті люди, які сьогодні нам дорікають, роблять різні протести, пишуть звернення, потім у вічності перед Богом спитають нас: чому ви мовчали, коли бачили, що ми жили не так як належить. Ми мусимо свідчити Істину.

† Венедикт Алексійчук,
єпарх Чиказький