Владика Василій Тучапець взяв участь у поминальних заходах з нагоди 80-ліття Катинської трагедії

14 квітня 2020

13 квітня 2020 року у Харкові відбулися поминальні заходи з нагоди 80-ліття Катинської трагедії. Пам’ятний захід відбувся на Українсько-польському меморіалі жертвам тоталітаризму в Лісопарку.

Очолили екуменічну молитву за загиблими владика Павло Гончарук, єпископ Римо-Католицької Церкви в Україні, владика Василій Тучапець, екзарх Харківський УГКЦ, владика Митрофан Бутинський, єпископ Харківський і Богодухівський Православної Церква України та єпископ Павло Шварц, Німецька Євангелічно-лютеранська Церква України.

Окрім того, у поминальній панахиді взяли участь Генеральний консул Республіки Польща в Харкові п. Януш Яблонський, представники місцевої влади та громадськості.

«Помолімся за душі усопших, які загинули від тоталітарних режимів. Щоб Господь простив їм прогрішення їх добровільні і недобровільні, і прийняв їх у свої небесні оселі», — продовжив спільну молитву «Отче наш» і «Вічная пам’ять» екзарх Харківський владика Василь Тучапець.

Також були виголошені промови щодо цієї трагічної сторінки історії польського народу. Лист президента Польщі Анджея Дуди з нагоди 80‑ї річниці Катинської трагедії зачитав Генеральний консул Януш Яблонський.

Зазначимо, що навесні 1940 року радянські спецслужби розстріляли близько 22 тисяч взятих у полон поляків, більшість з яких були офіцерами.

Таємні розстріли полонених, відомі під назвою Катинська трагедія, відбувалися в Катині, поблизу Смоленська, а також в Калініні, Харкові, Києві, Мінську.

З історичних джерел довідуємось, що масові страти польських генералів і офіцерів проводились у Харкові в період з 5 квітня по 12 травня 1940 року у підвалі управління НКВС СРСР по Харківській області за рішеннями особливої трійки. Загалом було розстріляно більш ніж 3820 військовополонених Війська Польського. Тіла вбитих були вивезені у лісопарк поблизу району П’ятихатки.

За матеріалами Харківського екзархату УГКЦ