Владика Василій Тучапець відвідав місто Лозову і помолився за загиблих під Крутами Героїв України

31 січня 2022

У суботу, 29 січня 2022 року, екзарх Харківський владика Василій Тучапець відвідав місто Лозову. У каплиці Переображення Господнього архиєрей відслужив Божественну Літургію. Співслужили з владикою Василієм адміністратор парафії о. В’ячеслав Труш та о. Андрій Насінник.

Про це повідомляє пресслужба Харківського екзархату за матеріалами о. В’ячеслава Труша.

«Найбільша заповідь в Законі — це любов. Любов є основою нашої християнської поведінки», — сказав у проповіді екзарх Харківський. Архиєрей звернув увагу присутніх на Христові слова про те, що нема більшої любові, ніж в того, хто своє життя віддає за інших. «Христос віддав своє життя за нас. Важливо, щоб кожен християнин поступав з любові, найперше з любові до Господа», — додав владика Василій.

Екзарх Харківський пригадав також подвиг Героїв України, які віддавали і до сьогодні віддають своє життя за незалежність і суверенність нашої Держави: «Герої виявили любов до свого народу і держави. Сьогодні ми вшановуємо їх подвиг любові».

Після богослужіння біля Меморіального хреста у Лозовій відбулася поминальна Панахида за загиблими Героями України. Молитву очолив владика Василій, екзарх Харківський. У заході взяли участь священники та віряни місцевих парафій УГКЦ, представники політичних та громадських організацій.

Варто додати, що 29 січня — день пам’яті Героїв Крут. Лозова має також своїх Героїв, адже у грудні 1917 року відбулася оборона міста від ворожих нападів. Місцеві мешканці поповнили лави захисників. Імена двох із них відомі — Семен Горбатенко та Андрій Мовчан. На схилах балки, де були поховані українські вояки, нині височіє Меморіальний хрест «Героям України».

Фото: Олександр Шульга