Владика Василій Тучапець у м. Комо висловив вдячність благодійникам з Італії за підтримку України

4 вересня 2024

У неділю, 1 вересня, владика Василій Тучапець, екзарх Харківський, помолився Божественну Літургію спільно з вірними української парафії Святого Доміно у місті Комо (Італія).

Під час спілкування із вірними екзарх Харківський подякував спільноті за усю допомогу, яку вони сьогодні надають Україні. Окремі слова вдячності єпископ звернув отцю Миколі Щербаку, зокрема за його сприяння у проведенні табору для дітей зі східних терен нашої Батьківщини. Про це повідомляє пресслужба Харківського екзархату УГКЦ.

«Вірю, що милостивий Господь віддячить сторицею усім, хто щиро дбає про нужденних», — зазначив єпископ.

Цього ж дня владика Василій Тучапець здійснив візит до парафії храму Санта Марія Ассунта (муніципалітет Вілла Гвардія, провінція Комо). Ця спільнота католицьких вірних протягом усього часу російської агресії є донором допомоги для Харкова, а також спільнот в Харківській області та Херсоні.

Під час зустрічі єпископ уділив всім присутнім пастирське благословення, а також вручив почесні презенти пароху дону Джанлуїджі Зуффеллато та голові громади Валлеріо Перроні.

«Ви творите добро для Харківщини й цілої терплячої України. Хоч Ваш внесок для нашого народу не можливо оцінити, проте прийміть ці скромні подарунки, як символ того, що ми завжди пам’ятаємо про ваші наповнені любов’ю серця», — сказав єпископ Василій у своєму зверненні.

3 вересня владика Василій Тучапець відвідав кардинала Комо Оскара Кантоні. Екзарх подякував Його Еміненції за допомогу та підтримку італійських волонтерських спільнот, які протягом років російської агресії не припиняли допомагати українцям з Харкова, Херсону, Ізюму та Золочева. Також владика Василій розповів архиєпископу Оскару про проблеми, з якими стикаються щодня українці через війну: щоденні бомбардування міст, руйнування інфраструктури та щоденні вбивства невинних людей, серед яких часто зустрічаються діти.

«Українці ніколи не прагнули війни. Так склалось історично, що на Сході України люди здебільшого розмовляли російською мовою, багато людей мали родичів у Росії. Все було мирно. Ніхто ніколи не бажав зла росіянам. Навіть не задумувався про це. Але вони вторглися на нашу землю… Сьогодні вони щоденно обстрілюють різні міста, зокрема, Харків та різні населенні пункти, які є частиною Харківського екзархату. Люди у розпачі і часто не знають, куди подітись, коли від удару російської ракети втратили все. А росіяни… вони кажуть, наче війни сьогодні немає. Наче те, що відбувається — для чогось потрібно. Утім, ніхто не каже: для чого», — мовив український єпископ.

«Ваша Еміненціє, наш народ сьогодні прагне миру, але ми мусимо захищатись. Бо я бачив українських дітей на початку війни. Я зустрічав часто дітей у Харкові, котрі були настільки налякані, що не могли розмовляти тижнями. Вони жили — та й врешті далі живуть — у вічному стресі. І чи є в цьому їхня вина?!», — повідомив єпископ на аудієнції.

«Це була дуже важлива зустріч, — прокоментував цей візит кардинал Кантоні, — в стилі слухання, вітання і братерства. Зокрема, я хотів би поділитися подякою, яку я отримав за велику увагу і чутливість до ситуації в Україні з боку багатьох реалій нашої єпархії, таких як група „Maccio“, разом з багатьма іншими. У цей час важливо продовжувати молитися за мир в Україні, на Близькому Сході і всюди, де війна приносить поділ, смерть і руйнування».

Підтримка єпархії Комо для України

З моменту відкриття в лютому 2022 року збір коштів для України був дуже активним: 123 парафії та 1 726 жертводавців взяли у цьому участь. Станом на 30 червня було зібрано 726 067 євро. Зібрані кошти були розподілені в кілька етапів і на різні цілі. У перші дні після початку повномасштабного вторгнення «Карітас Комо» надіслав 50 000 євро «Карітасу Італії» для початкової допомоги.

Через кілька місяців після вторгнення в Україну групи волонтерів з регіону Комо почали привозити гуманітарну допомогу. Згодом допомога була структурована, і з’явився проєкт «Кордони миру», який діє з весни 2022 року. Загалом Карітас виділив 35 300 євро на ці ініціативи. Більша частина зібраних ресурсів була використана на прийом біженців, які прибули в єпархію і були розміщені в різний спосіб на парафіях, у приватних будинках та релігійних установах. Частину коштів було вкладено в україномовних посередників для полегшення комунікації з прийнятими людьми. Деякі з них залишилися на короткий час, інші, бачачи тривалість війни, вирішили оселитися в Італії. Усім їм була надана повна підтримка на початковому етапі і, водночас, проведена робота з інтеграції на ринку праці. Станом на 30 червня було прийнято та підтримано 322 особи, 92 з яких у провінції Комо та 230 у провінції Сондріо. Станом на сьогодні — як повідомляється на сайті www.caritascomo.it у розділі «Надзвичайна ситуація в Україні» — 67 осіб продовжують отримувати допомогу, 29 з яких є неповнолітніми. Загалом на ці прийоми було витрачено 503 144 євро. Крім того, 48 319 євро підтримали організації та парафії, які проводили прийом самостійно і лише звернулися до Карітасу з проханням про фінансову допомогу.

Загалом, для благодійних цілей було залучено 609 324 євро.

Фото: Іларіон Паньків