Владика Василь Івасюк посвятив престіл у храмі Трьох Святителів у м. Надвірна

31 січня 2024

30 січня 2024 року владика Василій Івасюк, правлячий єпископ Коломийської єпархії УГКЦ, здійснив пастирський візит на парафію Трьох Святителів у м. Надвірна, під час якого посвятив престіл у місцевому храмі.

Владика Василь Івасюк посвятив престіл у храмі Трьох Святителів у м. Надвірна

Архиєрейську Літургію владиці Василію Івасюку співслужили о. м. Богдан Михайлина, парох храму та протопресвітер Пнівського протопресвітеріату, о. Андрій Бакота, протопресвітер Надвірнянський, о. Василь Мельничук, протопресвітер Отинійський, о. Володимир Білослудцев, протопресвітер Коломийський, о. Ігор Шліхутка, о. Михайло Мільчаковський, о. Микола Демʼянчук, о. Юрій Зеленчук, о. Андрій Василів. Про це повідомляє пресслужба Коломийської єпархії УГКЦ.

На почату Святої Літургії владика Василій здійснив Чин посвячення престолу.

Після євангельського читання єпископ виголосив проповідь, у якій зазначив: «Божа любов помножує рівень нашої любові й удосконалює її. Вона буде робити нас гідним своєї любові. Часто це є болючий процес і тут немає місця для жалю. Жалість на це не згоджується, а буде старатися зняти цю біль любою ціною. У такому разі Христа би не розіпʼяли на Голгофі. Тоді не було би визволення, бо справжня любов перемагає заради досконалості».

Згадавши про події війни в Україні, архиєрей сказав наступне: «Війна обовʼязково закінчиться, тому що не буває війн нескінчених. Рани солдатів довго не гояться. Випала нам доля надто складна і кожному своя». Відтак продовжив своє слово молитвою: «Боже, навчи нас хрест свій достойно крізь біль цей нести, з вірою в серці навчи залишатися. Не стихне біль в душі ніколи від втрати рідних нам людей. Просимо Бога, щоб полегшив його. Душа болить, а серце бʼється тихо. Вічна памʼять вам: сини, славні герої України».

Як тільки завершилась Свята Літургія, о. м. Богдан Михайлина висловив щиру подяку єпарху Коломийському за душпастирський візит. Опісля, владика Василій благословив вірних святим єлеєм, а священники здійснили Чин малого освячення води на подвірʼї храму.

Фото: бр. Андрій Онуфрак