Владика Тарас Сеньків подякував вірним за дотримання умов карантину

12 червня 2020

У нещодавньому інтерв’ю для пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів єпарх Стрийський подякував вірним за виявлений послух розпорядженням церковної влади у зв’язку із введенням карантинних обмежень через поширення пандемії коронавірусу та закликав не забувати про свої парафіяльні спільноти.

Владика Тарас Сеньків подякував вірним за дотримання умов карантину

Відповідаючи на запитання під час інтерв’ю про відповідь Української Греко-Католицької Церкви на пандемію коронавірусу, владика Тарас зазначив: «Не думаю, що завданням Церкви є безпосередньо відповідати на виклики пандемії. Маємо відповідати на потреби людей».

Відтак єпископ підкреслив, що Церква «вже має і достатньо досвіду, щоб вирішити поточні завдання», серед яких головними назвав: дати людям впевненість у майбутньому, утверджувати у вірі та свідомості особистої відповідальності. «Тоді можна говорити про інші моделі допомоги», — додав архиєрей.

Опісля, владика Тарас Сеньків розповів, що найбільше був зворушений дисциплінованістю людей від час карантину та подякував їм за це. «Вже є похвали гідні ініціативи, але для мене найбільш зворушливою стала дисциплінованість та послушність наших людей стосовно розпоряджень церковної влади на час пандемії: вони повірили, що вірус немає інших ніг, крім наших, і думаю, цим врятували багато життів. І за це я всім дуже вдячний», — мовив єпарх Стрийський.

Наприкінці, єпископ усіх запевнив, що цей період ізоляції є тимчасовим і в скорому часі ми усі повернемося до своїх храмів, до своєї парафіяльної спільноти для того, щоб разом подякувати Господеві за усі його добродійства для нас.

«Нехай цей час ізоляції стане благодатним часом поглибленням свідомості та потреби бути разом, бути Церквою, спільнотою, об’єднаною у Христі. Сьогодення робить нас сильнішими у вірі для завтрашніх часів. Багато наших родин направду отримали винятковий Великодній досвід, що то бути церквою поза храмом. Рано чи пізніше наші храми знову будуть наповнені вірними, але хто може гарантувати, що не наступлять інші часи, для яких сьогодення є лиш випробуванням міцності нашої віри», — підкреслив на завершення владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський.