Владика Степан Сус у Гарнізонному храмі: «Ми з вами також маємо нагоду взяти миро і йти до тих, які потребують зцілення власних ран»

2 травня 2023

30 квітня, у неділю Жінок-мироносиць, у Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства владика Степан Сус у співслужінні духовенства храму.

У своїй проповіді владика Степан зосередив увагу на духовному подвигу жінок-мироносиць, які супроводжували Ісуса Христа на Його шляху до Голгофи, на їхній жертовній любові та самовідданій допомозі Спасителю. Про це розповідає Юліана Лавриш для інтернет-видання «Капеланство.info».

Мироносиці не побоялися торкнутися ран

«Поспішаючи вранці до гробу Господнього, жінки-мироносиці несли миро, щоб намастити тіло Спасителя. Таким чином вони хотіли виконати тогочасний обов’язок перед померлим. Жінки несли не тільки миро. Вони поспішали до гробу Господнього, будучи сповненими сильної віри, мужності, відповідальності і великого милосердя. У своїх серцях ці жінки несли те, що ніде не продається, що не можна купити у жодному супермаркеті, але без чого наше життя немає сенсу. Інколи ми боїмося любити, бути милосердними, торкатися ран інших людей. Для жінок-мироносиць намастити тіло Спасителя означало торкнутися цих ран, які залишилися на Його тілі. Вони не побоялися торкнутися того, що болить. Жінки-мироносиці не побоялися торкнутися ран, яких завдали люди, які ненавидять, які поводять себе підступно, які можуть зрадити іншу людину», — зазначив владика Степан.

Мироносиці першими досвідчили Воскресіння

Жінки-мироносиці удостоїлися бути гідними першими почути від ангела вість про Воскресіння Христове.

«Жінки-мироносиці, будучи свідками смерті нашого Спасителя на горі Голгофі, стали першими, які досвідчили Воскресіння. Напевно, що це був жест великої вдячності Бога за те, що вони були вірними, милосердними і добрими. Ця вірність, доброта і любов криється у простих деталях. Жінки-мироносиці, які поспішали до гробу Господнього, не могли подумати, що вони здійснюють якусь дуже величну місію, що вони стануть прикладом для наслідування», — наголосив архиєрей.

Маленькі вчинки служіння

За словами владики Степана, дуже часто і в нашому житті великі вчинки криються у маленьких деталях. Тут йдеться і про служіння, і про доброту, і про любов, і про відповідальність, і про милосердя.

«У цих маленьких вчинках криється щось дуже велике, щось, що робить нас зовсім іншими, що преображає нас. І якщо все це ми робимо на славу Божу, тоді Бог завжди щедро винагороджує людину. Жінки-мироносиці сьогодні стають для нас прикладом для наслідування. Вони навчають нас не боятися робити маленькі вчинки для великих змін у цьому світі. Ми з вами також маємо нагоду взяти миро і йти до тих, які потребують зцілення власних ран», — підкреслив єпископ.

«Дякуємо теперішнім жінкам-мироносицям»

Наприкінці Літургії з подячним словом від духовенства і парафіян звернувся настоятель Гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла отець Тарас Михальчук.

«Преосвященніший владико Степане, щиро дякуємо вам за спільну молитву. Дякуємо вам за те, що у рідному для вас храмі поділилися радістю Христового Воскресіння. Сьогодні особливо дякуємо усім жінкам-мироносицям. Дякуємо усім жінкам, які знаходяться на фронті, захищаючи Україну. Дякуємо матерям наших воїнів за те, що благословили своїх дітей захищати нашу рідну землю. Молімося за те, щоб ми витримали усі ці випробування, які випали на долю нашого народу. Господь є з нами», — наголосив отець Тарас.

Фото: Арсен Тарнопольський