Владика Микола Бичок взяв участь у Соборі Католицької Церкви в Австралії

7 жовтня 2021

Цими днями в онлайн режимі проходить 1-ша сесія Собору Католицької Церкви в Австралії. Розпочався Собор 3 жовтня Божественною Літургією та закінчиться 10 жовтня.

Владика Микола Бичок взяв участь у Соборі Католицької Церкви в Австралії

Участь в цих зібраннях беруть всі римо-католицькі дієцезії разом зі своїми єпископами та вибраними делегатами із числа вірних, а також 5 Східних церков зі своїми архиєреями та делегатами з цілої Австралії. Українську Греко-Католицьку Церкву в цьому Соборі представляє владика Микола Бичок, Єпарх Мельбурнський, разом з о. Симоном Цькуєм, протосинкелом єпархії, а також із двома вірними п. Стефаном Романівом та п. Марусею Яроцькою.

Собор проходить під гаслом «Слухати, що промовляє Святий Дух». Для того, щоб робити певні кроки вперед — потрібно вміти почути один одного. Знаковим є те, що останній раз подібні зібрання Католицької Церкви в Австралії проводилися 1937 році, тобто понад 80 років тому. Даний Собор мав відбутися ще 2020 році, але із-за пандемії коронавірусу постійно був відкладений на пізніше з надією зібратися всім разом в живу. На жаль це залишилося мрією, оскільки ці засідання проходять онлайн. Участь в цьому Соборі беруть 277 делегатів, які представляють цілу Католицьку Церкву в Австралії.

Основним завданням всіх присутніх є зробити певні акценти для того, щоб оновити життя Католицької Церкви в Австралії. Більшість наголосила на глибокій кризі віри не тільки в секуляризованому суспільстві, але зокрема на кризі віри в лоні самої Церкви в Австралії. Як відповідь на ці виклики, варто звернути свою увагу на навернення як пастирів церкви а також всіх вірних; необхідно звернути погляд цілої церкви на молодь. Важливим чинником оновлення церкви в Австралії може стати ще більша заангажованість мирян в різних служіннях у церкві а також в інституціях церкви.

За матеріалами Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла