Владика Микола Бичок відвідав парафію Покрови Пресвятої Богородиці в Брізбені (Австралія)

28 лютого 2022

Від 25 по 26 лютого 2022 року владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, здійснив офіційний візит до парафіяльної спільноти Брізбену (штат Квінсленд, Австралія).

25 лютого владика Микола зустрівся з владикою Марком Колеріджом, архиєпископом Брізбену, який є Президентом Австралійської Конференції Католицьких Єпископів та владикою Тімом Нортон, єпископом-помічником Брізбенської архидієцезії. На зустрічі були також присутні о. Стефан Сапун, адміністратор парафії Покрови Пресвятої Богородиці та диякон Михайло Жилан, канцлер Мельбурнської єпархії. Плодом нашої зустрічі стало Офіційне звернення Австралійської Конференції Католицьких Єпископів з приводу війни в Україні.

26 лютого владика відвідав парафію Покрови Пресвятої Богородиці в Брізбені, штат Квінсленд. Перед початком Архиєрейської Божественної Літургії, з хлібом та сіллю і великою радістю владику зустріли о. Стефан Сапун, настоятель храму, диякон Михайло Жилан, канцлер Мельбурнської єпархії, разом з вірними. На богослужінні був присутнім також о. Микола Сердюк, священик Української Православної Церкви в Австралії з парафії Св. Миколая в Брізбені.

У часі проповіді владика Микола наголосив, що «сьогоднішнє Євангеліє оповідає про Страшний суд пригадує кожному з нас про той час, коли буде потрібно здати звіт перед Богом за свої діла. Події, які зараз відбуваються в Україні, спонукають нас до різних думок осудження, ненависті та гніву. І це можна зрозуміти, оскільки почалася війна. Складається таке враження, що Президент Росії живе так, якби не було Бога; що більше, він вважає себе „богом“. Добре про це читаємо у Псалмі 13: „Безумний говорить в своєму серці — немає Бога“. Проте, ми як люди віруючі, покладаємося на Бога, який допоможе нам відбити всі стріли лукавого у цій війні, даруючи нам перемогу над ворогом».

На завершення Літургії, архиєрей з священниками та вірними клякнули на молитву за мир в Україні. Опісля, владика склав щиру подяку о. Стефану за ревне та невтомне служіння, а також вірним храму за працю на благо нашої Церкви в Австралії.

Пізніше всі вірні зібралися в парафіяльному залі, де мали нагоду скуштувати смачний обід. Впродовж спільної трапези усі вірні мали особливу нагоду поспілкуватися зі своїм пастирем. Завершуючи обід, владика також наголосив, що «патріотизм, демонстрації з прапорами — це є добре для підтримки України, але для того, щоб якнайшвидше закінчилася війна — потрібно щоденно молитися за мир в Україні та брати участь щонеділі в Божественній Святій Літургії. Уклінно закликаю всіх вас до цього, щоб це стало важливою частиною Вашого щоденного життя».

BISHOP MYKOLA BYCHOK VISITED PARISH OF THE PROTECTION OF THE MOTHER OF GOD IN BRISBEN, AUSTRALIA

On the 25–26 of February, Bishop Mykola Bychok, Eparch of Melbourne, made an official visit to Brisbane, Queensland.

During the visit, Bishop Mykola met with Bishop Mark Coleridge, Archbishop of Brisbane, President of the Australian Catholic Bishops Conference (ACBC), and Bishop Tim Norton, Auxiliary Bishop of the Archdiocese of Brisbane. The meeting was also attended by Fr. Stefan Sapun, Administrator of Brisbane Parish and Deacon Michael Zylan, Chancellor of the Melbourne Eparchy. One of the results of the meeting was the Official Statement of the ACBC with respect to the War in Ukraine.

On 26th of February, the Bishop visited the parish of the Protection of the Mother of God in Brisbane, Queensland. Before the beginning of the Hierarchical Divine Liturgy, the Bishop was greeted with much joy and with bread and salt by Fr. Stefan Sapun, pastor of the church, deacon Michael Zylan, Chancellor of the Melbourne Eparchy with the faithful. The service was also attended by Fr. Mykola Serdyuk, a priest of the Ukrainian Orthodox Church in Australia from St. Nicholas Parish in Brisbane.

During the homily, Bishop Mykola emphasized that «Today’s Gospel tells us about the last judgment and reminds each of us of the time when we will have to report to God for our deeds. The current events in Ukraine lead us to different opinions of condemnation, hatred and anger. And this can be understood since the war began. It seems that the President of Russia lives as if there were no God; moreover, he considers himself as a „god.“ We read well about this in Psalm 13: „The fool says in his heart, „There is no God.“ However, we as Christians believe in God, who will help us repel all the arrows of the wicked in this war, giving us victory over the enemy.“

At the conclusion of the Liturgy, the Bishop with priests and the faithful knelt in prayer for peace in Ukraine. Afterwards, the Bishop expressed his sincere gratitude to Fr. Stefan with his family for zealous and tireless service and faithful to the church for working for the benefit of our Church in Australia.

Following the Liturgy, the faithful gathered in the parish hall, where they had the opportunity to indulge in a delicious lunch prepared by the church council. During the meal, the faithful had a special opportunity to speak with their Pastor. In the post lunch speech, the Bishop also mentioned that «patriotism, marches, flag waving are a good thing to support Ukraine, but to insure a quick end to the war what is most needed daily prayers for peace in Ukraine and weekly attendance at the Divine Liturgies. I strongly call upon all of you to do this as a part of your daily life».