Владика Михаїл Колтун у привітанні на Різдво: «Щоб ми були ведені вірою, як царі…»

12 січня 2022

Правлячий архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії владика Михаїл Колтун засилає свої привітання з нагоди Рождества Христового усім людям доброї волі, бажаючи миру і Божого благословення.

Христос Рождається! Славіте Його!

Воплочення Божого Сина відкриває нам сенс сотвореного світу. У визначений, звершений момент історії Син Божий сходить до творіння для того, щоб творіння піднести до Бога. Це звершується дією Святого Духа. У шести днях сотворення світу Святий Дух готує середовище для людини. У Старому Завіті готує людину до зустрічі із Воплоченим Сином Божим для того, щоб через Ісуса Христа все творіння піднести до Отця. Це є початки нашої віри, з яких ми черпаємо силу і знання для того, щоб ми, які дочекалися приходу Спасителя нашого Ісуса Христа, прийшли Йому поклонитися.

Ми сьогодні обрали найдавнішу церкву нашого краю, бо віра наша сягає глибини віків: від сотворення світу, від Воплочення Божого Сина і аж до віри, яку ми з вами сьогодні несемо. Ми віддаляємося так далеко для того, щоби наблизитися так близько до Бога, до Ісуса Христа, до Пречистої Діви Марії, яка відкрила свою любов до Бога.

Я з того Божого джерела, від ясел, де Ісус Христос прийшов народитися і бути з нами, вітаю усіх. Нехай ці ясла стануть натхненням для нашого життя. Щоб ми були ведені вірою як царі, ведені вірою як ті, що прийняли хрещення від Володимира, ведені вірою як ті, які прийняли віру апостольську від наших євангелистів та апостолів, вірою провідників нашої Церкви. І тепер це наш із вами час для того, щоб вже ми, ведені вірою, могли йти у кращий час. Мир і Боже благословення нехай наповнює нас усіх, щоб ми не боялися ніяких загроз, а з вірою перемагали царства, спромоглися на мир і радісне сприйняття нашого життя на землі.

Христос Рождається! Славіте Його!

† Михаїл Колтун,
єпарх Сокальсько-Жовківський