Владика Іван Кулик відвідав парафію у м. Римі, у якій 10 років служив душпастирем

18 вересня 2023

14 вересня, у свято Воздвиження чесного і животворящого Хреста Господнього, парафію Жировицької Божої Матері та Святих мучеників Сергія і Вакха у м. Римі (Італія) відвідав владика Іван Кулик, єпископ Камʼянець-Подільської єпархії УГКЦ. Він зустрівся із вірними та очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

Під час богослужіння єпископу співслужили о. д-р Теодосій Грень, ЧСВВ, протосинкел Апостольського екзархату, о. Любомир Костюк, адміністратор парафії, о. д-р Ігор Галей, канцлер Апостольського екзархату, о. Кирило Міронов, співпрацівник Карітасу у сфері допомоги українським біженцям при катедральному храмі, о. Володимир Крамар, душпастир для українців у Неаполі, о. Павло Савка, священник Київської архиєпархії, а також диякон Іван Киселюк. Про це повідомляє пресслужба парафії Жировицької Божої Матері
та Святих мучеників Сергія і Вакха
.

Ця Архиєрейська Божественна Літургія була дуже знаковою, адже владика Іван був довголітнім душпастирем храму Жировицької Божої Матері та святих мучеників Сергія і Вакха в період з 2009 по 2019 роки.

У своїй проповіді владика Іван роздумував над значенням свята Воздвиження чесного Хреста у нашому житті, підкресливши: «Саме у свято Воздвиження чесного і животворящого Хреста ми можемо побачити, звідки нам черпати силу, щоби перемогти, щоби не піддатися, щоби не впасти у віддчай у боротьбі проти внутрішнього та зовнішнього ворога. Як важливо сьогодні бути тут у Церкві і вдивлятися у це знамено хреста Господнього, у це животворяще дерево Хреста і зрозуміти, що Христос розп’ятий — це не поразка, а поштовх для того, щоб кожен з нас набирався сил у своєму житті та розумів, що після розп’яття були воскресіння і перемога».

На завершення богослужіння о. д-р Теодосій Грень від імені Апостольського екзарха владики Діонісія Ляховича висловив слова вдячності владиці Івану за його візит до катедрального храму і за молитви, які він возносить за парафіян цієї громади.

Після слів вдячності парафіяни мали змогу приступити до мирування. Опісля ж, кожен мав нагоду особисто поспілкуватися, пригадати приємні моменти та подякувати за все те добро, що владика робить для людей та для України.