Владика Діонісій Ляхович здійснив душпастирський візит до українських громад у містах Піза, Лукка та Віареджо

30 березня 2024

23–24 березня владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українських католиків візантійського обряду в Італії, здійснив душпастирський візит до громад у містах Піза, Лукка та Віареджо, що в регіоні Тоскана.

Візит відбувся з нагоди двадцятиріччя заснування та проведення першої Божественної Літургії для української церковної громади Покрови Пресвятої Богородиці в Пізі, що сталося 4 березня 2004 року. Про це інформує Світлана Дмитренко для Відділу комунікації Апостольського екзархату в Італії.

Напередодні, у пʼятницю, 22 березня, студенти Папської української Колегії Святого Йосафата в Римі, разом з вірними, молилися Хресну дорогу, роздумуючи над страстями Христовими та випробуваннями українського народу, який, подібно до Ісуса, сьогодні зобов’язаний нести свій хрест вірно, покладаючи свою надію на живого Бога, єдиного та правдивого.

Наступного дня, у суботу, 23 березня, владика Діонісій разом з владикою Паоло Джульєтті, архиєпископом Лукки, очолив Архиєрейську Божественну Літургію в церкві Святої Юлії у місті Лукка. Після мирування та благословення верби та пальмових галузок на запрошення архиєпископа Паоло владика Діонісій взяв участь в трапезі, яка зблизила італійську та українську спільноти. Тож відбувся обмін думками в атмосфері щиросердного спілкування, де неможливо було оминути питання несправедливої війни, що принесла руйнування Україні та її народу.

У другій половині дня Апостольський екзарх здійснив візит до архиєпископа Пізи Джованні Паоло Бенотто. У дружній атмосфері обидва єпископи обмінялися своїми думками та переживаннями щодо життя Церкви та ситуації у світі, зокрема в Україні, яка постраждала від несправедливої агресії з боку Росії. Під час розмови єпископ не оминув увагою питання про процес беатифікації Праведного митрополита Андрея. Оскільки архиєпископ Джованні Паоло має безпосереднє відношення до перечитування документів, пов’язаних із життям Праведного митрополита Шептицького. Своєю чергою, владика Діонісій із вдячністю слухав свого співбрата і пригадав, що у Католицькій Церкві існують різні підходи до процесу проголошення святих. Після теплої братньої зустрічі з архиєпископом Пізи відбулася молитва на Вечірній в храмі Святого Апостола Петра.

У неділю Входу Господнього в Єрусалим, 24 березня, владика Діонісій очолив Архиєрейську Божественну Літургію в цьому храмі в співслужінні владики Роберто Філліпіні, єпископа-емерита, довголітнього друга української громади, о. Володимира Люпака, настоятеля громади. Відтак відбувся Чин освячення води, благословення оливних галузок та лози, привезених з України. У цю неділю, символічно, українська церква наповнилася ще й прочанами та молоддю з України під проводом їх духівника о. Дамʼяна зі Згромадження отців-францисканців.

Богослужіння супроводжував спів студентів Папської української колегії Святого Йосафата. Всі разом з вдячністю та любовʼю до Господа, після завершення молитви, та обміну привітаннями, разом з о. Франческо Бакі, ректором семінарії Святої Катерини в Пізі,
розділили трапезу любові й спогадів, тепло та щиро приготовану парафіянами.

Фото: Іванна Даниленко