Владика Давид Мотюк: Таїнство Євхаристії

12 червня 2023

«Якою великою є таємниця Євхаристії! Щось, що знаходиться далеко за межами нашого розуміння і осягнення. Проте, якою чудовою і прекрасною є Євхаристія, щось, що ми ніколи не втомлюємося приймати, а навпаки, відкидаємо всі земні турботи, щоб щонеділі приступати і приймати Святе Причастя з нашими рідними та друзями!» Про це мовив єпарх Едмонтонський та апостольський адміністратор Нью-Вестмінстерської єпархії владика Давид Мотюк у духовному роздумі із серії «Ми — люди Євхаристії. На шляху до оновленої любові до Святого Причастя».

Владика Давид Мотюк: Таїнство Євхаристії

Ми — люди Євхаристії

На шляху до оновленої любові до Святого Причастя

Роздуми про Євхаристію владика Давида Мотюка, єпарха Едмонтонського

Березень 2023

Таїнство Євхаристії

Микола Кавасила, мирянин XIV століття, який коментував Божественну Літургію (Месу) і життя Христа, чудово передає суть таємниці Євхаристії такими словами: «Настільки досконалою є ця Тайна, настільки вона перевершує всі інші священні обряди, що веде до самої вершини добра. Тут є також кінцева мета всіх людських зусиль. Бо в ній ми отримуємо самого Бога, і Бог з’єднується з нами в найдосконалішому союзі».

Кавасила продовжує: «Оскільки ми не могли піднятися до Нього і взяти участь у тому, що належить Йому, Він зійшов до нас і став причасником того, що належить нам. Він настільки досконало злився з тим, що прийняв, що віддає нам себе, даруючи нам те, що прийняв від нас. Причащаючись Його людського тіла і крові, ми приймаємо самого Бога в наші душі. Таким чином, ми отримуємо Боже Тіло і Кров, його душу, розум і волю, не менше, ніж його людськість» (Життя у Христі).

Коли я згадую своє перше урочисте Святе Причастя в тому ранньому віці, я, звичайно, не розумів таємниці Євхаристії і того, що саме відбувалося в той момент. Як дитина може зрозуміти, що вона приймає справжнє Тіло і Кров Ісуса? Навіть у моєму дорослому віці це все ще залишається таємницею!

Але моя сім’я вже тоді знала, що я потребую Євхаристії, щоб духовно зростати вже в юному віці. І саме їхня віра вела мене вперед у ті ранні дитячі роки, поки я не зміг приступити до неї самостійно.

Таємниця Євхаристії залишається в моєму житті. Тим більше я прагну регулярно приступати до Євхаристії, щоб зростати у святості у відповідь на Божий заклик уподібнитися до Бога. За словами святого Атанасія Великого, раннього Отця Церкви: «Бог став людиною, щоб людина стала Богом». Іншими словами, Бог став одним з нас, прийнявши нашу людську подобу, щоб ми могли стати по благодаті тим, ким є Бог.

У цьому суть Євхаристії. У Різдві нашого Господа Бог розділив нашу людяність, щоб ми могли розділити Божественність Бога. Так, це таємниця, але яка чудова і прекрасна!

Я молюся за вас, щоб регулярне причастя Тіла і Крові Христових допомогло вам зростати у святості.

А тепер домашнє завдання. Хіба ви не хочете того ж для інших, особливо для своєї сім’ї та друзів? Будь ласка, по-перше, моліться за своїх рідних і близьких, щоб вони розділили вашу любов до Таїнства Євхаристії, а по-друге, не просто моліться за них, а запросіть їх на найближчу недільну Божественну Літургію (Месу), щоб вони могли самі скуштувати Тіла і Крові Ісуса і зростати у власній святості.

Ми є людьми Євхаристії.

† Давид Мотюк,