Владика Давид Мотюк: Євхаристія. Як зробити її особистою?

10 червня 2023

«На початку нашої річної подорожі я запрошую вас пригадати спогади про ваше перше урочисте Святе Причастя. Попросіть членів сім’ї допомогти вам заповнити пропуски. Знайдіть свідоцтво про Перше Святе Причастя і фотографії з того дня». До цього закликав вірних єпарх Едмонтонський та апостольський адміністратор Нью-Вестмінстерської єпархії владика Давид Мотюк, розпочинаючи серію духовних роздумів про Таїнство Пресвятої Євхаристії із назвою: «Ми — люди Євхаристії. На шляху до оновленої любові до Святого Причастя».

Владика Давид Мотюк: Євхаристія. Як зробити її особистою?

Ми — люди Євхаристії

На шляху до оновленої любові до Святого Причастя

Роздуми про Євхаристію владики Давида Мотюка, єпарха Едмонтонського

Січень 2023 року

Євхаристія. Як зробити її особистою?

Ми є людьми Євхаристії.

Під час пандемії для мене, як єпископа, одним із найважчих випробувань було те, що вірні не могли регулярно приймати Святе Причастя.

Водночас це привело мене до нового усвідомлення того, що хоча ми можемо молитися онлайн і стежити за церковними службами, чого ми справді прагнемо, так це приймати власне Тіло і Кров Ісуса. Ми — люди Євхаристії.

Слава Богу, що те, чого ми прагнули під час пандемії, тепер в межах нашої досяжності. Ми можемо повернутися до регулярного прийняття Святого Причастя, щонеділі. Те, що було втрачено, тепер віднайдено.

Цього року приєднуйтесь до серії щомісячних роздумів про Євхаристію в бажанні наново відкрити і поглибити нашу любов до Тіла і Крові Ісуса, яку, можливо, до пандемії ми просто сприймали як належне.

Почнемо з досвіду нашого першого урочистого Святого Причастя.

Для мене це була неділя, 7 серпня 1971 року. Я пам’ятаю це так, ніби це було вчора.

Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії проводили двотижневий літній дитячий табір при парафії Святого Івана Хрестителя в Лавої, куди ходила моя родина. Кульмінацією табору мало стати прийняття Першого Святого Причастя багатьма дітьми парафії, чого ми з нетерпінням чекали разом з батьками, хресними батьками та членами сім’ї.

Отець Роман Стародуб був нашим священником. Він служив у парафіях Іннісфрі та окрузі, служачи раз на місяць по неділях між багатьма парафіями у ввіреній йому місцевості.

Тієї неділі отець Роман з великою урочистістю відслужив Божественну Літургію і проповідував про Тайну вечерю, на якій Ісус спочатку запропонував учням своє Тіло і свою Кров, а потім настав момент. З папараці і спалахами фотоапаратів, кожен з дітей підійшов, щоб отримати своє перше Святе Причастя. Наші серця наповнилися любов’ю і радістю. Для дитини не може бути нічого кращого!

Коли Божественна Літургія завершилася і натовп покинув церкву, парафіяни та гості ще довго фотографувалися та поздоровляли один одного. На завершення на нашу честь був влаштований чудовий бенкет!

Євхаристія. Робімо її особистою!

На початку нашої річної подорожі я запрошую вас пригадати спогади про ваше перше урочисте Святе Причастя. Попросіть членів сім’ї допомогти вам заповнити пропуски. Знайдіть свідоцтво про Перше Святе Причастя і фотографії з того дня.

Але не зберігайте спогади лише для себе. Поділіться своїми спогадами з чоловіком/дружиною, дітьми та онуками. Нехай вони знають, наскільки важливою для вас була ця подія, час, який Ісус обрав, щоб прийти і стати частиною вашого життя і вашого шляху віри.

Ми є людьми Євхаристії.