Владика Богдан Манишин освятив відновлену каплицю в с. Репехів на Бібрщині
11 травня 2025 року, в неділю Розслабленого, в другу неділю травня, коли українці відзначають День матері, владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії завітав до с. Репехів Новострілищанського деканату, де звершив Чин освячення відновленої каплиці Святого Миколая та блаженного священномученика Миколи Конрада.

Тривалий час ця капличка у Репехові стояла пусткою. Її спорудження розпочали 1906 року, але не як репехівської, а як баківської римо-католицької каплиці, і закінчили лише 1910 року. Освятив новозбудовану святиню 2 травня 1910 року єпископ-помічник Владислав Бандурський.
Невелика за розмірами, мурована з цегли, покрита бляхою. До нави з боку входу прибудовано невеликий притвор з хрестом у вершині. Трикутний фронтон нави завершується також хрестом. З протилежного боку від головного входу до нави прибудовано чотиригранний вівтар, з чотиригранним дахом, на вершині якого знаходиться ще один хрест. З обох сторін вівтаря прибудовано маленькі ризниці. Стіни храму мають високі стрільчаті вікна.
У радянський час каплицю використовували як склад-станцію для заправки газових балонів. Після здобуття Україною незалежності римо-католицька каплиця була покинута. Але у 2013 році на святині з’явився банер «Допоможіть відновити каплицю». Так розпочався збір коштів на відновлення історичної пам’ятки місцевою греко-католицькою громадою, який продовжується і сьогодні.
11 травня на подвір’ї храму з найкращими привітаннями владику Богдана Манишина зустріла парафіяльна громада на чолі з парохом о. Андрієм Соколовським та запрошені священнослужителі. Урочисті богослужіння розпочалися з освячення води, а відтак владика Богдан освятив престіл і каплицю. Після освячення розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, в часі якої єпископ звернувся до присутніх з проповіддю. Про це пише пресслужба Стрийської єпархії УГКЦ.
Роздумуючи над євангельським читанням неділі про зцілення розслабленого при купелі Витесда, владика Богдан наголосив, що чудо зцілення є глибоким свідченням того, як Бог через слово і присутність змінює людське життя. У цьому контексті єпископ звернув увагу на небезпеку зведення духовного життя до формальностей або релігійних звичок без глибини, зазначивши, що без щирого прийняття Божого Слова, навіть участь у Таїнствах може не приносити плоду, а оздоровлення є тісно пов’язане з покаянням і відновленням віри.
Згадуючи пророцтва Ісаї та досвід ізраїльського народу у вигнанні, проповідник підкреслив, що саме у важкі періоди своєї історії, народ Божий вчився знову слухати голос Господа: «Проблеми і навіть неволя часто є наслідком того, що люди перестають бути учнями Бога. Суть пророцтва Ісаї — не просто повернення з неволі, а щоб „ваші сини і доньки стали учнями Бога живого“. І коли ми сьогодні бачимо, уже з висоти історії, що зло прийшло в дім ізраїльтян тому, що вони перестали бути учнями Бога. Тоді приходить неволя. Коли ми перестаємо бути учнями Бога, до нас приходять проблеми. А коли ми є правдивими учнями Бога, тоді зло відходить від нашого дому».
З огляду на те, що Літургія звершувалася у День матері, владика Богдан висловив глибоку пошану до українських жінок-матерів, які у складний для України час не втрачають надії й відваги, щоб дарувати нове життя.
Завершуючи проповідь, владика Богдан наголосив: «Якщо ми, християни, будемо зберігати вірність Божому Слову, присязі один одному, тоді ми збережемо нашу віру. І тоді будемо знати, що Христос, який воістину воскрес, прийде переможцем і дасть нам ту перемогу як дарунок. Не за наші заслуги, а в силу його любові до нас».
По завершенні богослужіння єпископ виголосив «Многоліття» та привітав парафіян зі знаменною подією освячення каплиці та вручив подячні грамоти жертводавцям та доброчинцям. У свою чергу, отець Андрій Соколовський подякував владиці Богдану за спільну молитву та глибокі слова духовного повчання.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ