Владика Богдан Дзюрах відвідав вірних УГКЦ в Ісландії

9 квітня 2024

7 квітня 2024 року владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та країнах Скандинавії, очолив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Маріюкірк’я (Maríukirkja) м. Рейкʼявік (Ісландія).

Владика Богдан Дзюрах відвідав вірних УГКЦ в Ісландії

Діти та парафіяни привітали єпископа в Ісландії і подарували українську паску, ісландський традиційний хліб та паляницю. Погода зустріла достойного гостя сильним вітром, тому владика також отримав вовняний шарф і серце, звʼязане українськими жінками, що тимчасово перебувають під захистом від війни у цій країні. Про це розповідає пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

Українська спільнота в Рейк’явіку є однією з наймолодших в Апостольському екзархаті для вірних УГКЦ у Німеччині та країнах Скандинавії. За час війни сюди прибуло понад 3 тис. людей. Тож  9 листопада 2022 року сюди прибув о. Михайло Іваняк, ЗНІ, щоб зорганізувати і послужити греко-католицькій спільноті.

Приїздові священника передував візит єпископа Богдана Дзюраха, який у лютому 2022 року зустрівся там із місцевим католицьким єпископом Давидом. Під час цієї зустрічі ієрархи обговорили можливість служіння священника з України для вірних візантійського обряду, що проживають в Ісландії.

Владика Богдан у проповіді закликав людей до віри у Воскресіння. «Наша віра зароджується, зростає, дозріває і виявляється у спільноті. Спільнота разом може перенести будь-які випробування і врешті отримати мир Воскреслого Христа, Його радість і любов. Свідчіть про Україну тут на цьому далекому острові. Моліться за воїнів, і вірмо у перемогу», — звернувся до присутніх у храмі українців проповідник.

«Останнє слово завжди має Бог. Бажаю нам усім, щоб ми, за прикладом перших Христових учнів, зростали в єдності та любові. Щоб ми ставали щораз то більше носіями Божого миру, радості та надії. А Воскреслий наш Спаситель нехай і надалі буде між нами, провадить нас і благословить нас!» — побажав апостольський екзарх.

Також владика Богдан привітав о. Михайла, який духовно опікується українцями в Ісландії, з 18-літтям священства, подарувавши вирізьблений хрест з рідних земель Прикарпаття.

Після молитви відбувся святковий пасхальний почастунок і тепле спілкування людей з єпископом.