Владика Богдан Дзюрах у соборі св. Олександра привітав римо-католиків із Різдвом Христовим

26 грудня 2019

У вівторок, 24 грудня 2019 року, в навечір’я Різдва Христового за григоріянським календарем, преосвященний владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, взяв участь у Архиєрейській Святій Літургії, яку з нагоди свята відслужили для римо-католицької спільноти Києва преосвященний владика Віталій Кривицький, Ординарій Києво-Житомирської дієцезії, та його помічник преосвященний владика Олександр Язловецький.

Наприкінці Літургії владика Богдан від імені Блаженнішого Святослава, усього єпископату, духовенства і вірних мирян Української Греко-Католицької Церкви привітав братів і сестер Римо-Католицької Церкви в Україні з різдвяними святами. «Єднаємося з вами у молитві, у радості і в співі українських колядок, які є Євангелієм, що пройшло крізь душу українців і виливається сьогодні радісною прославою народженого задля нас Спасителя», — зауважив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

Христос, Воплочене Слово Отця Небесного, за словами владики Богдана, крокує українською землею, торуючи собі дорогу до сердець мільйонів. Це Слово є словом спасіння, радості і надії, яке звучить сьогодні в окопах і бліндажах на Сході України, в домівках, де оплакують загиблих, і в шпиталях, де лікуються поранені захисники і всі, хто постраждав і надалі страждає від війни. Це слово досягає навіть наших співвітчизників, які перебувають у полоні і у ворожих казематах, бо Боже Слово неможливо ув’язнити, — підкреслив проповідник, цитуючи слова апостола Павла. Він побажав усім присутнім не тільки широко відкрити серце і душу та прийняти це Воплочене Боже Слово до свого життя, але й пам’ятати про свою велику відповідальність за це почуте і прийняте Боже Слово.

«Бо ми не є господарями чи власниками Божого Слова, — нашим покликанням є стати Його свідками, Його голосом у цьому світі». Тому владика Богдан насамкінець закликав усіх присутніх ділитися Різдвяною Благовістю, «своїми словами, а ще більше ділами свідчити перед іншими про присутність Христа Спасителя між нами».