Владика Богдан Дзюрах про енцикліку «Усі брати»: «Великий скарб Католицька Церква дає у наші руки і в руки сучасного людства»

17 жовтня 2020

15 жовтня 2020 року Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах взяв участь у вебінарі Української соціальної академії на тему: «Презентація та обговорення Енцикліки Папи Франциска „Fratres Omnes“. Енцикліка про братерство і соціальну дружбу».

Насамперед преосвященний владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, висловив слова вдячності за запрошення та можливість поділитися своїми думками стосовно нового документу Святішого Отця Папи Франциска «Усі брати». «Передовсім дуже дякую організаторам, доповідачам і всім учасникам цього вебінару. Припускаю, що він пробудив ще більше зацікавлення Енциклікою „Усі брати“ і я думаю, що хто досі не встиг прочитати цей важливий Папський документ, обов’язково зробить це найближчим часом. Енцикліка справді вартує нашої уваги: її мова є дуже доступною, але головне — мова є євангельською, Божою, християнською», — мовив на початок свого слова владика Богдан.

Відтак владика висловив сподівання, що ця перша ознайомча зустріч із енциклікою Папи Франциска матиме продовження та заторкне багато людей доброї волі у їхніх пошуках відповідей на сучасні актуальні виклики. «Під час сьогоднішнього вебінару було заторкнуто і висвітлено багато тем і аспектів, і це зрозуміло, оскільки це — перша ознайомча зустріч з папською Енциклікою, то ж потрібно було показати отой широкий спектр тематики, яка охоплюється, і яка, остаточно, фокусується навколо любові, що її Святіший Отець, „перекладаючи“ на суспільну мову, окреслює поняттями „соціальної приязні“ і „братерства“, поняття, яке, як слушно зауважив о. Михайло Мельник, є євангельським за суттю і має тривалу в історії і традиції нашого народу. Але це тільки перша зустріч. Прошу вас: супроводжуйте Церкву, суспільство у відкриванні багатства і актуальності цієї папської Енцикліки, щоб не загубити його, зокрема для нашого українського контексту. Бо великий скарб Католицька Церква дає у наші руки і в руки сучасного людства. Плануйте подальші зустрічі і роздуми над цією Енциклікою. Можливо, — по розділах, можливо — тематично», — запропонував єпископ.

Варто зазначити, що владика Богдан не обмежився лише пропозицією наступних зустрічей і роздумів стосовно енцикліки, але й запропонував зі своєї сторони ряд тематик, які сьогодні потребують обговорення зі сторони громадянського суспільства. «У чаті я висловив одну з таких можливих тем для наступних зустрічей, щоб у світлі Енцикліки „Усі брати“ більш конкретно і цілеспрямовано поговорити про братерство з трьох перспектив: 1) виклики і загрози для братерства у світі і в Україні; 2) шанси і нагоди для братерства у світі і в Україні; 3) роль Церкви у промоції братерства. Але подібні зустрічі можна робити і на інші теми, як от про християнський погляд на політику і роль соціальної приязні і служіння ближнім у політиці. Хтось зауважить, що говорити на таку тему до більшості з нашого політичного бомонду вимагає відваги Йоана Христителя, проте це слід робити, бо і в цьому середовищі є люди з добрим серцем, які щиро бажають послужити власному народові. Інші можливі теми: говорити про соціально скерований бізнес — це дуже важливо; говорити до наших патріотів, що то означає правдива любов до нації і до народу — це вкрай важливо; говорити про те, як будувати єдність в народі на засадах християнської любові, не виключаючи нікого і бути відкритими для інтеграції інших людей, які прибувають і прибуватимуть до нас, — це теж виклик, який стоїть перед нами…» — сказав Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

На завершення свого короткого виступу преосвященний владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, ще раз підкреслив надзвичайну актуальність енцикліки «Усі брати» у теперішній час. «Одне слово, ця Енцикліка написана для усієї Католицької Церкви, ця Енцикліка написана для нас із вами. Тому я дуже заохочую тих, хто організував цей вебінар і брав у ньому участь, — кожен на своєму місці і у свій спосіб, використовуючи власний потенціал і ресурси, — зробити належну промоцію цієї Енцикліки та її змісту», — закликав владика Богдан.