Владика Богдан Дзюрах під час вебінару в Українській соціальній академії розповів про шляхи виходу із кризи, спричиненої пандемією

27 серпня 2020

26 серпня 2020 року Українська соціальна академія організувала вебінар на тему: «Covid-19: як вистояти лідерам та релігійним організаціям?» Одним із головних доповідачів став Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах, який представив кілька власних думок стосовно ролі Церкви у сучасних умовах глобальної кризи, спричиненої пандемією.

Українська соціальна академія цього дня розпочала цикл вебінарів, присвячених сучасним викликам перед громадськістю, які постали через всесвітню пандемію Covid-19. Зокрема, ця серія зустрічей складатиметься із трьох основних етапів: а) Харизма — Як жити власним даром в час пандемії; б) Дияконія — Як служити; в) Ікономія — як управляти. Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, своїм виступом розпочав цей цикл зустрічей.

Модератором вебінару стала Христина Малиш, комунікаційний менеджер Української соціальної академії.

За словами владики Богдана, головний хід його виступу був такий: «перейти від хворобливого мислення про те, як „вижити“ у період пандемії, проаналізувати сучасні зусилля, які застосовуються, щоб „жити“ в посткоронавірусному світі, і відтак вийти на перспективу відкритості і готовності до того, щоб „послужити“ ближньому як вияв автентичної людяності і нашого християнського покликання». Таким чином, під час своєї доповіді єпископ торкнувся минулого, тобто тих уроків, які нам подарувала криза пандемії; теперішнього, тобто зусиль та ініціатив Церкви для допомоги потребуючим та майбутнього, а саме яким шляхом повинна рухатися Церква надалі.

Участь у вебінарі «Covid-19: як вистояти лідерам та релігійним організаціям?» взяло близько 30 осіб — священників, богопосвячених осіб і мирян. Наприкінці відбувся короткий обмін думками і відповіді на запитання.

У коментарі Пресслужбі Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах зазначив, що сьогодні ми насправді потребуємо таких дискусійних майданчиків задля випрацювання спільного шляху виходу із кризи пандемії. «Хоч люди вже „відійшли“ від шоку і втратили переляк, а разом з ним і відчуття співчуття і солідарності з хворими і відчуття відповідальності одне за одного, ця проблематика залишається актуальною», — зазначив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

Довідка

Місія Української соціальної академії (УСА) — є формування громадянського суспільства шляхом навчання та розвитку лідерів на засадах моральних принципів. «Наш пріоритетний напрямок — розвиток інновацій в соціальній сфері. Ми розвиваємо сучасну європейську освіту з соціального підприємництва, що об’єднує найкращі практики світової бізнес-освіти та досвід українських та міжнародних соціальних підприємств», — зазначається на офіційному сайті УСА.

В основі діяльності Української соціальної академії — християнське суспільне вчення. «Це те, що визначає нашу ідентичність та робить нас унікальними», — підкреслюють організатори Української соціальної академії.