Владика Богдан Дзюрах на СДМ провів катехизу для німецької та австрійської молоді

8 серпня 2023

Перебуваючи на Світових днях молоді у Лісабоні, владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та Скандинавії, провів катехизу для німецької та австрійської молоді.

Збагачення через зустрічі один з одним

«Я дуже радий бути тут і мати змогу пережити цю зустріч з вами. Мій друг, поет з Італії, який зараз на пенсії, але залишається дуже активним, написав маленьку книжку під назвою „Ми люди, яких ми зустрічаємо“. Моє бажання для всіх нас полягає в тому, щоб передусім ми могли пережити дуже особисту зустріч з Ісусом, щоб ми ставали все більше і більше схожими на Ісуса, тому що це наше християнське покликання», — розпочав свою катехизу український єпископ, як інформує пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

Єпископ побажав усім благословенної зустрічі один з одним, навівши приклад розмови з юнаком із України, який сказав: «Я дуже вдячний за можливість бути тут і отримати цей унікальний досвід зустрічей у мирі та радості. У кожній людині я бачу присутність Бога і вірю, що Бог хоче мені щось дати через кожну людину, яку я зустрічаю».

«Я бажаю нам усім такого збагачення, щоб ми дарували один одному подарунки, щоб ми розуміли і вважали один одного як дар Божий», — мовив архиєрей.

Також, користуючись нагодою, апостольський екзарх висловив слова вдячності за солідарність з народом України, яку досвідчують українці у цілому світі: «Ми вражені тим, як нас тут приймають, як часто нам кажуть, що люди стоять поруч з нами, підтримують нас і моляться за нас», — навів за приклад слова одного українця владика Богдан.

Відкритися на Божу присутність

Темою цієї зустрічі з німецькою та австрійською молоддю були слова Марії, які вона промовила у Кані Галилейській: «Робіть усе, що Він вам скаже», розважаючи над якими, єпископ застановився над дією людини у різних життєвих ситуаціях.

Проповідник навів приклад нещодавнього спілкування з молодим німецьким подружжям під час прощі до блаженної Едіґни, в якій молоді люди поділились досвідом про те, як війна в Україні спонукала їх до дії, в результаті чого вони створили волонтерську асоціацію і тепер жертвують свій час для підтримки страждаючого народу України.

«Така дія, до якої Марія закликала слуг і нас сьогодні, передбачає вміння дивитися на Ісуса, слухати Його, сприймати Його слова і втілювати їх у життя», — сказав апостольський екзарх.

«Усвідомити і відкритися на Його присутність, почути Його, слідувати Його слову — ось правильний шлях до подальших людських дій, глибоких і справжніх перетворень у нашому житті та в житті інших людей», — наголосив єпископ.

У всьому шукати правду

Беручи до уваги поставу Марії під час проблеми, що виникла в часі весілля, владика Богдан звернув увагу молоді на те, що мати Ісуса ставить потреби людей перед своїм Сином і очікує від Нього необхідного вирішення та допомоги.

А відтак проповідник пригадав історію з часів свого служіння у війську, що відбувалось у радянський період. Мова йшла про одну розмову зі старим солдатом, в часі якої вони говорили про правду, свободу і справедливість. Тоді молодий солдат (тепер владика Богдан) запитав досвідченого військового: «Як мені знайти правду?», — на що співрозмовник відповів наступне: «Ти молишся?» — «Так, молюся», — «Ти йдеш до церкви?» — «Так, іду!» — відповідав тоді владика Богдан. «Продовжуй так робити, і знайдеш правду» — була відповідь старшого солдата.

«Для мене тоді ця зустріч була своєрідним одкровенням того, що серед безбожного і людиноненависницького радянського середовища є щось справжнє, що вказує і живе з вічності», — поділився проповідник, спонукаючи молодь пригадати моменти зі свого життя, які провадили їх до Бога, а також запрошуючи їх до пошуків правди, свободи і справедливості разом із Господом.

Ми — улюблені діти Бога

Далі владика Богдан пригадав ще два випадки зустрічей з молодими людьми, в яких побачив великий знак надії для нашої Церкви, для нашого суспільства, а також і для всієї Європи.

«Коли ми зустрічаємося з Марією в молитві, наші серця стають все більш схожими на Її. Коли ми зустрічаємося з Ісусом, наше серце, а точніше все наше єство, стає все більш схожим на Ісуса, а це суть нашого християнського життя. Тому кожен із нас може зробити чималий внесок у духовне оновлення Європи та всього світу!» — наголосив проповідник.

«У радянські часи комуністичний поет Володимир Маяковський стверджував: „Одиниця — дурниця, одиниця — нуль“. Згідно з Благовіщенням Марії, ніхто не може сказати, що людина — нісенітниця, що людина — нуль. Ми — улюблені діти Бога, і Бог так багато пов’язав з нами! Так багато молодих людей у ​​моїй рідній Україні знаходяться під загрозою смерті і можуть померти саме в цю годину, щоб ми могли жити тут у мирі. Вони мало говорять, вони віддають все своє життя в руки Бога і зустрічають смерть, щоб інші, ми, присутні тут, жили», — сказав апостольський екзарх, закликаючи присутню молодь згадати своїх українських однолітків у молитві та навчитися від них чогось важливого. «Вони гинуть за життєво важливі для всіх нас цінності: гідність, справедливість, свободу і життя. Зі свого боку, давайте зробимо щось, щоб вони відчули, що їхня жертва не марна, що вони не забуті та покинуті, що на ваших справах ми будемо формувати та будувати нашу Європу», — мовив єпископ.

«Моліться Богу про Його милосердя, про Його любов, яка оновить обличчя землі», — закликав владика Богдан.

Після спільної Меси молодь, дякуючи апостольському екзарху за катехизу і висловлюючи свою солідарність з українським народом, подарувала на згадку владиці Богдану ікону Благовіщення.