Відбулося освячення кивоту та іконостасу у храмі с. Топорівці на Чернівеччині

25 липня 2024

У суботу, 20 липня, владика Йосафат Мощич, єпископ Чернівецької єпархії, здійснив пастирський візит з нагоди храмового свята у с. Топорівці, Новоселицького протопресвітеріату, і разом з духовенством очолив Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Святого Пророка Іллі та здійснив Чин освячення кивоту та іконостасу.

Відбулося освячення кивоту та іконостасу у храмі с. Топорівці на Чернівеччині

Адміністратор парафії о. Іван Шуфлат разом з парафіянами та чисельними гостями, що приїхали розділити празник, урочисто зустріли владику, запрошуючи очолити освячення та Святу Літургію. Про це зазначає пресслужба єпархії.

У своїй проповіді єпископ Чернівецький роздумував над дією гріха і благодаті у житті людини. «Проказа страшна тим, що людина втрачає чуття, погано відчуває температуру та поранення, через що має ризик померти. Це є прообразом гріха, який уже не відчувається ураженою совістю. Такий собі стан духовної прокази, стан смертного гріха. Тому сьогодні апостол каже про швидке покаяння і підйом з гріха», — мовив архиєрей.

За словами єпископа, якщо подивитися на Іллю, то він був радикальним. Достатньо згадати його наказ вбити поганських ворожбитів. Для нас це може виглядати страшно, але спробуймо собі зрозуміти, якою загрозою було ідолопоклонство. «Сьогодні, окрім ідолопоклонства ми, люди, падаємо у різні гріхи, і потребуємо Божого милосердя, Святих Таїн Церкви. Що нам по людськи здається неможливим, те з Богом ми можемо осягнути. Сьогодні просимо заступництва у святого пророка Іллі для всього нашого народу, нашого війська», — сказав єпископ Чернівецький.

Отець Іван Шуфлат подякував добродіям та жертводавцям, які доклалися до оновлення храму ззовні та всередині, а владика Йосафат вручив жертводавцям подячні грамоти. Також отець подякував реколектанту о. Петру Ковалю, ЧНІ, за реколекційні науки, що були напередодні.

Після Літургії присутні приступили до благословення мощами блаженного новомученика Василя Величковського, які привезли подружжя п. Олег та п. Тетяна Чихарівські, а відтак на подвір’ї храму відбулося традиційне водосвяття.