Відбулося 52-ге засідання сенату УКУ за участі владик Богдана Дзюраха та Володимира Груци

20 лютого 2019

15–16 лютого 2019 року відбулося 52-ге засідання Сенату УКУ, під час якого сенатори, серед яких владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, та владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівський, детальніше обговорили, як допомогти викладачам ставати лідерами служіння у християнському вихованні і розвитку студентів. З особливим зацікавленням Сенат ознайомився зі станом показників виконання Стратегії 2020, які ректорат щороку відстежує від початку реалізації стратегії. Сенатори заохотили продовжувати працю у цьому напрямку, щоб зібрані дані ставали підставою для прийняття управлінських рішень.

Насамперед, сенатори вислухали звіт оцінкового комітету з оцінювання процесу залучення коштів на діяльність УКУ. Відтак Сенат розглянув концепцію і підтримав впровадження програми світоглядного ядра. В контексті нової Стратегії УКУ сенатори запропонували тримати тему служіння як наскрізну тему світоглядного ядра і звернути особливу увагу на комунікацію теми софійності українського християнства. Вони також закликали поєднувати теорію із постійним відсиланням студентів до «зустрічі з людиною», щоб програма світоглядного ядра засвоювалася через зустрічі студентів з іншими людьми та їхній життєвий досвід.

Сенат проаналізував і прийняв за основу напрацювання Ректорату щодо нової стратегії розвитку УКУ до 2025 року. Сенатори схвалили проект візії, освітнього профілю і стратегічних цілей, а також обговорили проект довгострокового фінансового плану УКУ і затвердили процес його доопрацювання. Створено тимчасовий комітет Сенату із доопрацювання освітнього профілю і профілю випускника УКУ 2025. Тимчасовому комітету доручено дослідити перспективи і доцільність відкриття нових освітніх програм в межах Стратегії 2025.

Визначальною ідеєю, за якою мали би впізнавати УКУ і яка надихатиме спільноту розвивати Університет, буде заклик до служіння. УКУ — як університет, який служить. УКУ — як спільнота служіння. Прикладом служіння є митрополит Андрей Шептицький, чиє життя стало кроком до майбутнього, до виходу поза себе. УКУ повинен стати місцем, де відбувається рефлексія над особою і діяльністю митрополита; де виробляється мова і спосіб мислення з метою використання його методу і оптики у розв’язанні нагальних проблем сучасності; де відбувається творення нових смислів для політики, економіки, освіти, медій, державного управління, громадського здоров’я, присутності Церкви в публічному просторі, родинного життя, публічного богослов’я, лідерства; звідки шириться присутність митрополита Андрея у свідомості світу. Владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, наголосив на тому, що «червоною ниткою крізь усю діяльність Українського католицького університету повинне проходити служіння. Саме служіння є провідною рисою ієрархів нашої Української Греко-Католицької Церкви: митрополита Андрея, Патріарха Йосифа, який опісля свого звільнення із заслання взявся відроджувати освіту, створивши український католицький університет Климента Папи в Римі, та Блаженнішого Любомира Гузара».

УКУ був і залишається невеликим університетом з невеликими ресурсами, а тому основним модусом його діяльності має бути свідчення. Щоб зробити свій вагомий внесок, УКУ має шукати інноваційні моделі, зосереджуватися на тому, що йому найкраще вдається, і робити це на високому рівні. Вагомою перевагою університету, відзначили сенатори, є бакалаврські програми і екосистема, спрямована на постійне покращення навчального досвіду студента, а також професійні магістерські і сертифікатні програми, завдяки яким студенти не тільки прокладають мости між освітою і ринком праці, а й здійснюють вплив на реформу важливих суспільних процесів в Україні. Академічна траєкторія повинна реалізувати плани УКУ щодо підготовки майбутніх викладачів, вчених і науковців в тих ділянках, де Український католицький університет виконує унікальну місію і здатен робити це найкраще, де є найвищі шанси сформувати провідні наукові школи і повернути Україні втрачений потенціал. Такими ділянками є передусім богословські науки, церковна і релігійна історія. Перевагою УКУ мають бути кращі викладачі (зокрема, міжнародні), яких кращі студенти постійно мотивують до професійного розвитку. Розвиток і вдосконалення викладання і навчання має стати повсякденною практикою університету — проривом на новий горизонт якості. УКУ має виконувати роль амбасадора України у світі через активну культурну дипломатію, дослідження з міжнародної тематики, міжнародні академічні обміни, міжнародні наукові команди, провідні наукові конференції.

Сенат затвердив річні пріоритети УКУ на 2019–20 навчальний рік, які повинні лягти в основу процесу планування і бюджетування діяльності УКУ на наступний навчальний рік.

Наступне засідання Сенату відбудеться у Львові 29 червня 2019 року.

Нагадаємо, що Сенат (Наглядова Рада) Українського католицького університету є уповноваженим колегіальним органом управління та контролю університету, який визначає основні засади і напрями його розвитку та приймає рішення з найважливіших питань його діяльності, сприяє залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності та ефективній взаємодії університету з державними органами та органами місцевого самоврядування, науковою громадськістю, суспільно-політичними організаціями та суб’єктами господарської діяльності в інтересах розвитку та підвищення якості освітньої діяльності і конкурентоспроможності університету та ін.

За матеріалами Українського католицького університету
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ