Відбулася пасхальна проща Сокальсько-Жовківської єпархії до Патріаршого собору

8 травня 2023

У неділю, 7 травня 2023 року, із благословення Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава й ініціативи єпарха Сокальсько-Жовківського владики Михайла Колтуна відбулося великоднє паломництво духовенства та вірних Сокальсько-Жовківської єпархії до Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Відбулася пасхальна проща Сокальсько-Жовківської єпархії до Патріаршого собору

Участь у паломництві взяло близько 300 осіб.

У програмі паломництва найбільш визначальною подією стала Божественна Літургія, яку очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. З Главою Церкви співслужили єпарх Сокальсько-Жовківський владика Михаїл Колтун, куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа владика Степан Сус, єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Андрій Хім’як та духовенство. Опісля молитви відбулися гаївки біля Патріаршого собору.

Як розповів у коментарі Департаменту інформації УГКЦ владика Михаїл Колтун, передовсім це паломництво є воскреслим, а також має на меті наголосити на важливості й заохотити кожного греко-католика звершити паломництво до головної святині Української Греко-Католицької Церкви.

«Важливо, що у травневий пасхальний час радість переважає воєнні обставини, якими вони б не були. Бо це — радість Воскресіння Христового і Пресвятої Богородиці. Наш Патріарший собор усіх об’єднує і гуртує. Ми всі складали пожертви на його будівництво і тепер, починаючи від пандемії, багато хто єднається у спільній молитві за посередництвом трансляцій „Живого телебачення“. Ми всі тішимося його розбудовою і успіхами», — зазначив архиєрей.

Владика Михаїл вдячний також своєму духовенству за те, що підтримали його ініціативу звершити це паломництво.

Єпарх ствердив, що в наші дні воєнні тривоги і страхи є всюди. А цим паломництвом Сокальсько-Жовківська єпархія прагне виявити перед Богом свою віру, щоб поширювати радість, яку воскреслий Христос вселив у їхнє життя словами: «Не бійтеся» та «Мир вам».

«Також заохочую інші єпархії звершувати прощі до нашого собору. Бажаю відваги та рішучості в нашому паломництві, яке підкреслює нашу ідентичність. Хочемо також молитовно відвідати патріарха Любомира Гузара, який спочиває у крипті собору, йому одну гаївку присвятити. А найважливіше — святкувати Воскресіння у храмі Воскресіння нашої Церкви», — додав владика Михаїл Колтун.

Фото: Олександр Савранський