В Ольштині (Польща) відбувся Чин архиєрейського найменування нового єпископа УГКЦ

22 січня 2021

22 січня 2021 року в польському місті Ольштині відбувся Чин архиєрейського найменування нового єпископа УГКЦ Аркадія Трохановського. Чин найменування в катедральному соборі новоутвореної Ольштинсько-Гданської єпархії звершив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, спільно з владикою Євгеном Поповичем, архиєпископом і митрополитом Перемишльсько-Варшавським, та владикою Григорієм Комаром, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

На початку Чину було зачитано два Декрети Глави УГКЦ: Декрет проголошення о. д-ра Аркадія Трохановського єпископом Української Греко-Католицької Церкви, а також Декрет про призначення його першим єпархіальним єпископом новоутвореної Ольштинсько-Гданської єпархії УГКЦ. Опісля новопризначений владика Аркадій проголосив визнання віри та, поклавши руку на Євангеліє, склав присягу на вірність Вселенському Архиєреєві Франциску та Отцю і Главі УГКЦ Блаженнішому Святославу, і їх наступникам.

Завершився Чин молитвою до Святого Духа за нового єпископа нашої Церкви, після чого Блаженніший Святослав підкреслив важливість події, що відбулася, як для вірних Ольштинсько-Гданської єпархії, так і для всієї Української Греко-Католицької Церкви.

«Ми завершили Чин архиєрейського найменування. Офіційно проголошений ваш новий єпископ завтра буде хіротонізаваний тут, у цьому святому храмі, який відтепер стає катедральним собором Покрова Пресвятої Богородиці. Це великий день, велика потіха. Це і велике чудо, що через закриті кордони ми всі до вас приїхали, щоб разом з вами могла тішитися уся наша помісна Українська Греко-Католицька Церква — тут, в Польщі, в Україні і кругом на поселеннях», — сказав Отець і Глава УГКЦ.

Відтак новонайменований владика Аркадій відслужив Велику вечірню.

Пригадуємо, що завтра, 23 січня 2021 року, об 11:00 за київським часом в катедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці (м. Ольштин, Польща) розпочнеться Архиєрейська Божественна Літургія з Чином архиєрейської хіротонії о. д-ра Аркадія і Чином його інтронізації на першого єпископа Ольштинсько-Гданської єпархії.

Як ми повідомляли, 25 листопада 2020 року у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, Папа Римський, поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і проголосив про створення нової Ольштинсько-Гданської єпархії УГКЦ у Польщі, призначивши першим її єпископом о. д-ра Аркадія Трохановського. Єпископським осідком єпархії є м. Ольштин, а катедральним собором — храм Покрову Пресвятої Богородиці.

Фото: Tomasz Majewski, Департамент інформації УГКЦ
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ