В Івано-Франківську відзначили 30-річчя першої публічної молитви УГКЦ

16 червня 2019

Цьогоріч Івано-Франківська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви в межах відзначення 30-ї річниці виходу з підпілля вирішила по-особливому вшанувати жертв наших попередників, які взяли участь в першому публічному богослужінні УГКЦ в м. Івано-Франківську.

В Івано-Франківську відзначили 30-річчя першої публічної молитви УГКЦ

На свято Зіслання Святого Духа, 16 червня, в Меморіальному сквері відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський, у співслужінні чисельного духовенства Івано-Франківської митрополії. Як і 30 років тому, так і сьогодні, на Зелені свята ми вшановуємо своїх національних героїв на цвинтарях, а тому ця молитва стала символічним продовженням традиції нашої Церкви та нашого народу.

«Сьогодні для нас уже звичні публічні богослужіння: загальноміські Хресні дороги, хода Вервиці, молебні, панахиди. А ще 30 років тому подібного роду прояв віри чи національної ідеї міг би коштувати його учасникам свободи і навіть життя, бо ці події відбувалися в час панування Радянського Союзу, в переслідування та страшного атеїзму на наших землях», — зізнається в часі проповіді митрополит Володимир.

По завершенні урочистої Служби Божої архиєрей нагородив грамотами учасників подій 30-річної давності за непохитну віру та активну патріотичну позицію до рідної Церкви і Держави України.

В свою чергу, міський голова Руслан Марцінків вручив владиці Володимиру Війтишину найвищу міську грамоту за тогочасний духовний провід в нелегкі часи підпілля катакомбної Української Греко-Католицької Церкви.

Опісля, духовенство та вірні помолимося панахиду за всіма полеглими героями, які віддали своє життя за волю та незалежність нашої Батьківщини. Також до присутніх звернулися очевидці та учасники тих подій на Прикарпатті.

За матеріалами пресслужби Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ