В Івано-Франківську розпочався VI Митрополичий Синод

13 лютого 2024

У понеділок, 12 лютого, в Івано-Франківську розпочався VI Синод Єпископів Івано-Франківської митрополії УГКЦ. Головною темою цього Синоду є «Душпастирське планування до 2025 р. в єпархіях митрополії згідно з душпастирським планом УГКЦ „Надія до якої нас кличе Господь“».

В Івано-Франківську розпочався VI Митрополичий Синод

У зв’язку із пандемією, спричиненою Covid-19, та початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, були перешкоди у проведенні Синодів Єпископів Івано-Франківської митрополії, проте у 2024 році настали більш сприятливі умови для його скликання. Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Молитовний початок Синоду

До участі в Митрополичому Синоді, який очолює архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин, запрошені всі єпископи Івано-Франківської митрополії УГКЦ, а саме: єпарх Коломийський владика Василій Івасюк, єпарх Чернівецький владика Йосафат Мощич, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії владика Микола Семенишин та єпископ-помічник Коломийської єпархії владика Петро Голіней.

Робочим зустрічам передувала Архиєрейська Божественна Літургія у храмі Івано-Франківської духовної семінарії, яку очолив митрополит Володимир у співслужінні єпископів та священнослужителів митрополії, які братимуть участь у Синоді. У часі моління владики та душпастирі просили Божої мудрості та присутності Духа Святого на синодальних засіданнях.

Владика Йосафат Мощич: «Віра приносить спасіння»

Під час проповіді до усіх присутніх у храмі звернувся владика Йосафат Мощич, який роздумував над уривком з Євангелії: «Слово Боже сьогодні говорить нам про те, як Ісус Христос йде до Єрусалиму і проходить через Єрихон. За ним слідувало багато людей. Один жебрак Вартимей, син Тимея, дізнався про цей похід і хотів привернути його увагу, кричачи: „Сину Давидів, змилуйся надо мною!“»

«Ісус зупинив всю цю процесію, бо Йому був не байдужий цей жебрак. Він запитує його: „Що ти хочеш, щоб Я тобі зробив?“. Так само кожного з нас Христос це запитує. Вартимей, будучи сліпим, вже визнав Його Учителем та попросив у Нього прозріння для себе», — мовив єпископ.

За словами проповідника, Вартимей мав дар віри, попри те, що інші сумнівалися у Христі. «Опісля Христос мовив до нього: „Твоя віра спасла тебе“. Тому той дар віри, який ми отримали у Таїні Хрещення, розвиваємо та плекаємо, адже вона приносить спасіння. Тому збуджуймо у собі дар віри, щоб Бог нас врятував та допоміг нам», — мовив владика Йосафат.

Після Божественної Літургії був зачитаний декрет про скликання Митрополичого Синоду, а відтак відбулося урочисте складання присяги. Далі присутні молилися духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний». Згодом учасники Синоду розпочали робочі засідання.

Майбутній Митрополичий Синод

Упродовж Синоду єпископи розглядатимуть найважливіші питання, викликані умовами сьогодення, а також працюватимуть над рішеннями для покращення духовного життя вірних.

Учасники засідань будуть обговорювати подальший план дій волонтерської діяльності митрополії, а саме: про допомогу людям, постраждалим від війни, зокрема внутрішньо переміщеним особам, про підтримку Збройних сил України, а також про посилення капеланської діяльності Митрополії.

Також у часі зустрічей доповідатиме прот. Ярослав Рохман, голова Комісії у справах охорони здоров’я Івано-Франківської архиєпархії. Душпастир розповість про стан втілення постанов Синоду Єпископів УГКЦ 2023 року в єпархіях митрополії.

Про постійну формацію священнослужителів в єпархіях митрополії доповість митр. прот. д-р Олег Каськів, директор «Інституту постійної формації духовенства Івано-Франківської архиєпархії».