В Івано-Франківську презентували фільм про митрополита Володимира Війтишина

10 листопада 2019

Фільм присвячений 60-літньому ювілею владики Володимира Війтишина та знімався як сюрприз-подарунок від Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

В Івано-Франківську презентували фільм про митрополита Володимира Війтишина

Сьогодні, 9 листопада, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин відзначає пам’ятну дату у своєму житті — 60 років з дня народження. З цієї нагоди в архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового відбулося урочисте богослужіння. Подячну Божественну Літургію очолив сам ювіляр у співслужінні 12-ти владик різних архиєпархій, єпархій та екзархатів, а також чисельно зібраних священнослужителів.

Після спільної молитви кожен мав можливість привітати митрополита Володимира. Своє вітання передав також і Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви.

Опісля, в приміщенні Івано-Франківської духовної семінарії відбулася прем’єра фільму «Так, Господи». Стрічка, яку працівники Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ знімали таємно від митрополита, розповідає про його життя та процес формування. Без зайвого пафосу чи компліментів, адже герої стрічки — прості люди, які в різний час життя владики Володимира зустрічалися з ним, а чи, як рідна сестра, — разом росли. Розповідь у стрічці ведеться від імені митрополита, вона була зібрана з різних його розповідей, спогадів, інтерв’ю тощо. Озвучення здійснив Богдан Кучер.

Фільм поділений на чотири умовні частини, кожна з яких розкриває якусь суть із єпископського герба владики Володимира: це і дитинство, і формація в підпіллі, і процес легалізації Української Греко-Католицької Церкви, і сьогодення. Хронометраж стрічки — 22 хв.

За матеріалами Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ