В астралійському таборі Спілки Української Молоді міста Мельбурн посвячено каплицю

2 жовтня 2019

22 вересня 2019 року близько 200 людей приїхало у сумівський табір «Карпати», що у м. Бракстоні (штат Вікторія, Австралія), щоб взяти участь у посвяченні нової каплиці.

Будівництво каплиці планувалося десять років, проте було завершене на початку цього року. Її покровителем став св. Архангел Михаїл.

Владика Петро Стасюк офіційно посвятив каплицю разом з о. Симоном Цкуєм з сіднейської парафії та дияконом Михайлом Камінським з м. Джилонґа. Ведучим свята був Андрій Лех.

Ця каплиця є третьою в українській громаді Австралії. Одна знаходиться у пластовому таборі Сокіл у Венслійдейлі, поблизу Джилонґа, та одна у Маріанській Долині в 100 кілометрах від Брісбена, біля Золотого узбережжя. Посвячення останньої відбулося під час візиту у 2014 році Блаженнішого Святослава, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви.

Каплиця як символ присутності Божої серед нас

Владика Петро подякував усім, хто допомагав будувати каплицю. Він зазначив, що каплиця завжди буде символом Божої присутності поміж нас.

«Щоразу, коли ми відчуваємо хрест Христа та тягар життя, у нас буде місце куди піти, щоб пригадати слова Господа, його любов та його спокій. У час щастя, коли в нас буде потреба святкувати радість життя, у нас буде місце, де можна буде подякувати та вшанувати Господа», — пояснив владика.

Він додав, що «каплиця та усе, що вона символізує, забезпечать майбутнє СУМ в Австралії, якщо ми зосередимося на Христі в усьому, що ми робимо». Владика нагадав гостям, що світ та Церква змінюються і що парафія також має змінюватися, щоб йти в ногу з часом.

Автралійська громада відкрита на соціальне служіння

Він відзначив працю української громади в Австралії, її гуманітарні ініціативи, спрямовані на допомогу малозабезпеченим та тим, хто в скруті, біженцям та постраждалим внаслідок війни в Україні. Минулого року близько $125,000 було зібрано на допомогу нужденним в Україні.

«Соціальна допомога та соціальна служба не лише важливі, вони є свідченням, що ми є християнами», — додав владика Петро, а відтак продовжив: «Наш Патріарх нещодавно нагадав, що ми усі, як віруюча громада, маємо приймати наших побратимів по всьому світу. Він навів приклад, що віруючі Австралії не можуть сказати людям з Криму — „ми вас не знаємо!“. У Христі ми всі єдині».

«Синдром Італії» — проблема емігрантів не тільки в Італії

Владика Петро, говорячи про гуманітарну працю, розповів присутнім про нову кризу, яку нещодавно ідентифікувала організація Карітас України. Це так званий «Італійський синдром». Близько 25 років тому, сотні тисяч жінок виїхало з України на заробітки в Італію, залишаючи свої родини. Це розбивало сім’ї та стало причиною численних психологічних та соціальних проблем як для самих жінок, так і для їхніх родин. Зараз жінки надто старі, щоб працювати, в них немає офіційних документів, та їх не приймають назад родини в Україні.

Ця проблема стоїть дуже гостро — багато з тих жінок потрапляють у лікарні, чинять самогубство та перебувають у стресі.

Владика Петро закликав членів СУМ брати участь у нових та цікавих способах допомоги. «Цей так званий „Синдром“, стосується усіх емігрантів — не лише тих, хто виїхав у Італію», — зазначив архиєрей.

«Саме тому є важливою каплиця. Саме тому ми маємо приділити їй увагу у нашій СУМівській громаді. Ми усі є частиною тіла Христового», — додав владика. «Щоб йти в ногу з сучасним світом, ми маємо з Божою допомогою, прислухатися до справжніх потреб нашого суспільства», — мовив насамкінець владика Петро Стасюк, правлячий архиєрей Єпархії святих апостолів Петра і Павла для українців католиків в Австралії, Новій Зеландії та країнах Океанії із осідком у м. Мельбурн (Австралія).

За матеріалами Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла УГКЦ