В архикатедральному cоборі Святого Юра молитовно згадуватимуть новомучеників УГКЦ

17 червня 2023

27 червня Українська Греко-Католицька Церква вшановує своїх ісповідників віри та мучеників, яких беатифікував під час візиту до Львова святий папа Іван Павло ІІ. З цієї нагоди архикатедральний собор Святого Юра запрошує на особливе дев’ятиденне моління.

Молитовне згадування пам’яті блаженних новомучеників відбудеться також у межах ювілейного року Блаженнішого Патріарха Любомира, який УГКЦ проголосила, вшановуючи 90-ліття з дня його уродин. Блаженніший Любомир був ідейником та рушієм акту проголошення новомучеників УГКЦ блаженними, і став його свідком як Глава Церкви в часі приїзду в Україну папи Івана Павла ІІ. Тож це дев’ятиденне моління дасть змогу дізнатися більше як про постаті блаженних, так і самого патріарха Любомира, духовного батька і морального авторитета. Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

Молитовне спогадування розпочнеться у неділю, 18 червня 2023 року, і триватиме до 27 червня, Дня мирянина в Українській Греко-Католицькій Церкві, коли Церква ушановуватиме пам’ять священномученика Миколая Чарнецького і тих, що з ним.

Щоденно під час Божественних Літургій архиєреї, священнослужителі та богопосвячені особи виголошуватимуть духовне слово про життя і діяльність новомучеників УГКЦ.

Адміністрація собору подає наступний розпорядок молитовного спогадування пам’яті блаженних новомучеників:

Неділя, 18 червня, після Божественної Літургії об 11:00 — торжественний хід навколо собору з іконою новомучеників та виставлення ікони для почитання.

Понеділок, 19 червня, у часі Божественної Літургії о 18:00 духовне слово виголосить владика Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії:

• Блаженний свщмч. Зиновій Ковалик;
  • Блаженний свщмч. Іван Зятик;
  • Блаженний свщмч. Миколай Чарнецький, екзарх Волинський;
  • Блаженний свщмч. Василій Величковський.

Вівторок, 20 червня, — о. Іван Колтун:

• Блаженні свщмч. Миколай і Володимир, співець, мученики Страдчанські

Середа, 21 червня, — схимонахиня Христофора, ССНДМ:

• Преподобномучениця Йосафата Гордашевська;
  • Преподобномучениця Тарсикія Мацьків

Четвер, 22 червня, — духовне слово виголосить ієромонах Аліпій, монах Студійського Уставу.

• Блаженний препмч. Леонтій, екзарх;
  • Блаженний препмч. Климентій, архимандрит Унівський

Пʼятниця, 23 червня, — о. Орест Фредина:

• Блаженний свщмч. Андрій Іщак;
  • Блаженний свщмч. Григорій Лакота.

Субота, 24 червня, о 18:30, духовне слово виголосить ієромонах Йоан, Протоігумен ЧСВВ:

• Блаженний свщмч. Йосафат Коциловський;
  • Блаженні Северіян, Йоаким, Віталій, преподобномученики Дрогобицькі.

Неділя, 25 червня, — ієреї архикатедрального собору:

• Блаженний свщмч. Теодор, єпископ Мукачівський;
  • Блаженний свщмч. Никита, єпископ Канадський;
  • Блаженний свщмч. Омеліян, пастир вʼязнів Майданека;
  • Блаженний свщмч. Петро Вергун;
  • Блаженний свщмч. Олексій Зарицький.

Понеділок, 26 червня, духовне слово виголосять о. Юрій Цегельський:

• Блаженний свщмч. Миколай Цегельський;
  • Блаженний свщмч. Роман Лиско.

Схимонахиня Єлизавета, Згромадження Сестер св. Йосифа:

• Преподобномучениця Олімпія
  • Преподобномучениця Лаврентія

Вівторок, 27 червня, у часі Божественної Літургії о 18:00 духовне слово виголосять священнослужителі Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ:

• Блаженний свщмч. Григорій, єпископ Станіславівський;
  • Блаженний свщмч. Симеон Лукач;
  • Блаженний свщмч. Йоан Слезюк.