В Апостольському екзархаті для українців Німеччини та країн Скандинавії новий душпастир

10 травня 2021

9 травня 2021 року, в Північному деканаті апостольського екзархату для українців Німеччини та країн Скандинавії, а саме — у місті Гамбург, відбулася історична подія — впровадження нового душпастиря у Персональну парафію Всіх святих отця Павла Цвьока.

Божественну Літургію з благословення владики Богдана Дзюраха, екзарха для українців Німеччини та країн Скандинавії, очолив отець-канцлер Андрій Дмитрик. Також на урочистій Літургії були присутні Декан міста Гамбург отець Монсеньйор Петер Міс, координатор для іншомовних душпастирств у архиєпархіі Гамбургу доктор Міхаель Бекер, та генеральний консул України у Гамбурзі пані Ірина Тибінка. Всі вони воголосили на закінчення богослужіння короткі привітальні слова. Отець Павло Цвьок звернувся із словом до парафіян та присутніх гостей і засвідчив готовність до служіння та подальшого розвитку української громади.

Варто зазначити, що отець-канцлер вручив подячну грамоту отцю Стефану Воротняку, який 2 травня перейшов в стан священника-емерита після 25-ти років служіння у Гамбурзі.

Історична довідка:

Церква Всіх святих у м. Гамбург освячена в 1980 році після відвідин Патріархом Йосифом Сліпим у 1969 році українців, які залишилися жити в Німеччині після війни.

З 1962 року душпастирями були о. Іван Мирослав Льськович та Йосиф Касанова Марторель з 1981 та з 1996 отець Стефан Воротняк.

Пресслужба Апостольської Екзархії
для українців Німеччини та країн Скандинавії