У Вінніпезі відбувся Чин архиєрейського найменування отця Михайла Квятковського

8 листопада 2023

7 листопада 2023 року в соборі Святих Володимира та Ольги у Вінніпезі відбулася Велика вечірня з Чином архиєрейського найменування отця Михайла Квятковського, обраного правлячим єпископом Української католицької єпархії Нью-Вестмінстера, що на Заході Канади. Чин найменування звершив митрополит Вінніпезький Лаврентій Гуцуляк у співслужінні владики Давида Мотюка, єпарха Едмонтонського, дотеперішнього Апостольського адміністратора Нью-Вестмінстерської єпархії, та владики Браяна Байди, єпарха Торонтського та Східної Канади.

У Вінніпезі відбувся Чин архиєрейського найменування отця Михайла Квятковського

Супроводжували владику-номінанта о. Михайло Озорович, ректор катедрального собору Пресвятої Євхаристії Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ, і о. Марко Гнутел, економ Вінніпезької архиєпархії УГКЦ. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

На початку Чину була зачитана українською та англійською мовами Грамота Святішого Отця Франциска про іменування отця Михайла єпископом.

«У той час, улюблений сину, як ми поручаємо тебе заступництву Пречистої Діви Марії та святого священномученика Йосафата, просимо, щоби ти, у здійсненні твоєї послуги, серцем батька охопив усіх тобі повірених та присвятив особливу опіку молоді та старшим людям, обороняючи їхні права та засвідчуючи правду, що вони є дуже люблені Богом та Його Церквою», — йдеться у Грамоті.

Опісля новойменований владика Михайло Квятковський проголосив визнання віри та склав присяги на вірність Папі Франциску і Блаженнішому Святославові та їхнім наступникам, поклавши руку на Євангеліє. Відтак владика-номінант відслужив Велику вечірню.

Роздумуючи над вибором місця Чину найменування та єпископської хіротонії, владика Михайло Квятковський виразив свою радість, сказавши: «Я так радий, що хіротонія буде тут, і багато сімей та друзів зможуть бути присутніми». Це щире почуття підкреслило важливість громади і сім’ї в його житті і служінні.

Нагадаємо, що Архиєрейська хіротонія новойменованого єпископа УГКЦ відбудеться 8 листопада 2023 року в катедральному соборі Святих Володимира та Ольги у Вінніпезі. Початок Божественної Літургії о 18:00 (за місцевим часом). У цей день відзначатимемо свято Собору святого архистратига Михаїла й інших безплотних сил.

Як ми інформували, 24 серпня 2023 року у Ватикані було повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, поблагословивши рішення Синоду Єпископів УГКЦ, призначив о. Михайла Квятковського правлячим єпископом Української католицької єпархії Нью-Вестмінстера.

Фото: Северин Швед