У соборі Святого Патріка в Нью-Йорку відбулася екуменічна молитва за мир в Україні

23 лютого 2023

Від початку війни це вже не перша молитва за Україну у головному соборі Нью-Йорка. 18 лютого тут вчергове зібралися на молитву, щоб вшанувати загиблих українців у загарбницькій війні, яку Росія офіційно розпочала рік тому проти України. Молилися за перемогу над агресором і за мир.

Екуменічну молитву ініціював митрополит Філадельфійський УГКЦ владика Борис Ґудзяк. Про це сказав у вступному слові архиєпископ Нью-Йорка кардинал Тімоті Долан, який представив учасників молитви. Серед них — римо-католицькі єпископи Америки, православні єрархи та протестантські пастори. Про це повідомляє пресслужба Філадельфійської архиєпархії УГКЦ.

У соборі Святого Патріка в Нью-Йорку відбулася екуменічна молитва за мир в Україні - фото 109082

Участь у молитві взяли представники українського православного та католицького духовенства: єпарх Стенфордський УГКЦ владика Павло Хомницький, митрополит Української Православної Церкви в США Антоній Щерба та архиєпископ УПЦ США Даниїл Зелінський.

У соборі Святого Патріка в Нью-Йорку відбулася екуменічна молитва за мир в Україні - фото 109081

На Літургії були присутні воїни, які після важких поранень проходять реабілітацію в США. А також Генеральний консул України в Нью-Йорку Олексій Голубов та Христина Гайовишин — заступниця Постійного представника України при ООН.

У соборі Святого Патріка в Нью-Йорку відбулася екуменічна молитва за мир в Україні - фото 109085

Митрополит УПЦ США Антоній наголосив, що вся світова спільнота підтримує сьогодні українців, які вмирають за свою землю: «Ця війна спричинила мільйони біженців, яких приймають країни-сусіди з любов’ю в ім’я Христа. Сьогоднішня молитва робить нас, безсилих, сильними, бо ми молимося усі разом, щоб відвернути цю страшну біду від України. Молитва дає нам силу і надихає українців на боротьбу, бо тільки спільно можна долати ту страшну біду».

У соборі Святого Патріка в Нью-Йорку відбулася екуменічна молитва за мир в Україні - фото 109084

Митрополит Борис Ґудзяк у промові говорив про страждання народу України, який став невинною жертвою російських агресорів. Владика говорив про жахіття, які зараз відбуваються на лінії фронту, зокрема у Бахмуті. Там сьогодні українці відстоюють свою гідність і право на існування. За словами митрополита, багато воєн у світі, але нині саме прикута увага до війни в Україні, де проходить межа між добром і злом, між правдою і брехнею. Тому, наголосив владика Борис, так важливо спільно молитися, аби подолати це зло.

«Ми тут, щоб просити Бога зупинити агресора, ми тут молимося, щоб припинилися страждання невинних, щоб вони змінилися на мир і радість. Українці вдячні народу Америки за підтримку. Ми дякуємо всім, хто молиться разом з нами. Нехай сходить благословення Господнє на наших захисників. Нехай Господь зцілює усіх поранених і травмованих. Нехай пригортає всіх біженців. Нехай Господь відвертає напасників і дає мудрість і мужність лідерам чинити Його волю. Нехай буде прославлене ім’я Господнє», — такими словами завершив промову під час екуменічної молитви владика Борис.