У Самборі відбулось прем’єрне виконання Акафісту до Самбірської чудотворної ікони Божої Матері

2 квітня 2019

31 березня, у Хрестопоклонну неділю, у церкві Різдва Пресвятої Богородиці м. Самбора відбулося прем’єрне виконання Акафісту до Самбірської чудотворної ікони Божої Матері. Богослужіння очолив владика Григорій Комар, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Йому співслужили о. Богдан Добрянський, о. Тарас Рисей, о. Володимир Коркуна, о. Іван Федько, о. Андрій Совя’к і протодиякон Богдан Криницький.

Виконував Акафіст відомий ансамбль «A cappella Leopolis». Солісти: Квітослава Трояновська (мецо-сопрано), Володимир Гадзало (тенор), Тарас Грудовий (баритон), Олексій Кувітанов (баритон), Сергій Немерко (бас). Мистецький керівник та дириґент: Людмила Капустіна.

Автором тексту Акафісту став о. Назарій Заторський, а музику до нього написав львівський композитор Остап Мануляк.

Після завершення богослужіння владика Григорій висловив радість з приводу того, у Самборі знаходиться Чудотворний образ Богородиці. Єпископ подякував авторам Акафісту та виконавцям за їхнє почитання Богородиці.

Проект реалізовано у серії «Духовна музика України» Фундації «Андрей». Автор і продюсер проекту Михайло ПЕРУН.

Додамо, що цього ж дня владика Григорій освятив знамено св. Хреста встановлене на подвір’ї біля храму Різдва Пресвятої Богородиці в м. Самборі.

За матеріалами Самбірсько-Дрогобицької єпархії
Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ