У Римі за участі владики Діонісія Ляховича молитовно вшанували пам’ять жертв Голодоморів в Україні

30 листопада 2021

У суботу, 27 листопада 2021 року, в катедральному храмі святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі молитовно вшанували пам’ять жертв Голодоморів 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 років.

Поминальні богослужіння у 88-му річницю цього злочину проти людства, розпочалися Божественною Літургією, яку очолив преосвященний владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії. Йому співслуживієрей Тарас Остафіїв, парох Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці в Римі та ієрей Святослав Титуляк, Директор Відділу для пасторальної праці з молоддю Апостольського Екзархату.

На богослужіннях за упокій невинноубієнних голодом в Україні був присутній також Надзвичайний і повноважний посол України в Італійській Республіці пан Ярослав Мельник та Тимчасовий повірений у справах України при Святому Престолі пан Сергій Козачевський, представники Посольства України в Італійській Республіці, в Республіці Мальта та в Республіці Сан Марино (за сумісництвом) та Посольства України при Святому Престолі та при Суверенному Мальтійському Ордені (за сумісництвом).

Після читання Євангелія владика Діонісій звернувся до присутніх на молитві з проповіддю.

Імперії та ідеології, за словами проповідника, замість любові пропагують ненависть, замість доброти — злобу, замість прощення — помсту, замість миру — війну, замість радості — плач, замість спокою — вибухи бомб. «Вони вбивають, п’ють кров невинних людей, відбирають останній кусень хліба, вбивають мільйони людей у різний спосіб. Ми споминаємо сьогодні тих, у кого відібрали хліб у тій країні, яка найбільше продукує хліба і може годувати ним цілу Європу», — наголосив владика Діонісій. Це сталося в одній із імперій зла, яка у своїй суті була цілком протилежною до царства любові і мирного співжиття, яким є Царство Боже.

Також єпископ підкреслив, що в ті трагічні роки були також відважні люди, які намагалися допомогти голодуючим, таким був, зокрема, Митрополит Андрей Шептицький, який разом із єпископатом греко-католицької Церкви звертався до всіх можливих міжнародних інституцій, щоб організувати допомогу вмираючим від голоду братам і сестрам.

Владика Діонісій наголосив, що нашим завданням є молитися за упокій тих невинно убієнних, щоб вони удостоїлися Царства Небесного: «Спокою, миру, сопричастя любові, сопричастя доброти Небесного Отця, що ми і робимо на цій Божественній Літургії», — додав проповідник.

По завершенні Божественної Літургії владика Діонісій разом зі співслужителями, представниками дипломатичного корпусу і присутніми на молитві парафіянами молилися Панахиду за жертв Голодомору, по закінченні якої усі присутні запалили символічну свічку пам’яті.

Відтакв неділю, 28 листопада, одразу по завершенні недільної Божественної Літургії численно зібрані парафіяни Української парафії святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці вшанували жертв Голодомору спільною молитвою та запаленням свічки пам’яті. Богослужіння очолив парох, ієрей Тарас Остафіїв, якому співслужили студенти папських колегій Святого священномученика Йосафата, ієрей Адріан Лихач та колегії Руссікум, ієрей Павло Савка.

Після обіду українці Рима зібралися на одній із площ Італійської столиці (площа Республіки), для вшанування жертв Голодомру і поширення інформації про цей акт геноциду проти українського народу в італійському суспільстві.

За матеріалами Української парафії в Римі