У Римі відбулася ХІV Надзвичайна Генеральна Капітула сестер Служебниць

22 березня 2021

21 березня 2021 року в Генеральному домі сестер Служебниць Непорочної Діви Марії в Римі розпочалася ХІV Надзвичайна Генеральна Капітула Згромадження, яка має на меті прийняття Конституції та Директиви Згромадження. Тема капітули: «Конституції Згромадження — вчитель і провідник та дороговказ до святості».

У Римі відбулася ХІV Надзвичайна Генеральна Капітула сестер Служебниць

Капітула проводиться у режимі онлайн на платформі ZOOM, так як через пандемію коронавірусу делегатки не можуть прибути для фізичної участі в засіданнях.

У цій визначній події Згромадження беруть участь Генеральна управа, провінційні Настоятельки та сестри делегатки із 7 провінцій у світі — всього 27 учасниць.

Гасло сестер: «Іти туди, де є найбільша потреба»

Капітула розпочалася Божественною Літургією, яку очолив преосвященний владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх українців греко-католиків в Італії.

У своїй проповіді владика зазначив, що це надзвичайна Капітула з двох причин: по-перше, скликана для завершення редакції Конституції Згромадження, а по-друге — вона «онлайн» з приводу пандемії Covid-19.

Владика насамперед звернувся до перших сторінок Конституції — опису герба Згромадження та його значення: «Герб Згромадження виражає основні риси засновників Згромадження: блаженної Йосафати, о. Єремії Ломницького та о. Кирила Селецького, з акцентом блаженної Йосафата „Іти там, де найбільша потреба“. Цю засновницьку харизму вона по-геройськи засвідчила».

Не панування, але служіння

Відтак владика Діонісій зосередив свою увагу на сьогоднішньому євангельському уривку, де Ісус зі своїми учнями іде до Єрусалиму, акцентуючи свою увагу на служінні, а не на пануванні. У програмі Ісуса вже міститься назва Згромадження: «Служебниць Непорочної Діви Марії». Такий то був задум засновниці, блаженної Йосафати — служити: «Іти там, де найбільша потреба», — підкреслив архиєрей.

У Божественній Літургії онлайн взяли участь Учасниці Капітули, сестри Служебниці в різних куточках світу, а також численні вірні.

Офіційне відкриття капітули

Вкінці Божественної Літургії с. Софія Лебедович, Генеральна Настоятелька офіційно відкрила ХІV Надзвичайну Генеральну Капітулу:

«В ім`я Пресвятої Тройці, під покровом нашої Матері і Заступниці Непорочної Діви Марії та за молитвами наших блаженних Матері Йосафати та Преподобномучениці Тарсикії, наших отців співосновників о. Єремії Ломницького і о. Кирила Селецького, покровителів Згромадження та всіх наших покійних праведних сестер і отців відкриваю ХІV надзвичайну Генеральну Капітулу. Темою капітули є речення з молитви Блаженної Йосафати, в якій вона просить Ісуса, щоби Правила Згромадження були для неї учителем, провідником і дороговказом у житті».

Любов до Правил Згромадження

У своєму слові Генеральна Настоятелька підкреслила, що Блаженна Йосафата дуже цінувала Правила і просила Господа, щоб «ніколи тим святим правилам не противилася». Блаженна Йосафата та перші сестри дуже цінували Устави Згромадження і ними жили. У них вони бачили конкретну дорогу втілення Євангелії.

Далі вона підкреслила, що перегортаючи сторінки історії, дуже виразно бачимо, що ця любов до Бога мала конкретне своє обличчя в любові до уставів Згромадження та втілювалася у служінні потребуючим.

Генеральна Настоятелька побажала, щоб ми не тільки опрацювали і прийняли Конституції, але, щоб вони стали для нас новою енергією щоб все більше і більше любити Бога та Йому служити у дусі наших Засновників.

Під час першого засідання Учасниці Капітули прийняли Правильник та коротко представили своє служіння в різних країнах світу.

ХІV Надзвичайна Генеральна Капітула сестер Служебниць триватиме до 30 березня 2021 року.

За матеріалами Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії