У рідному селі владики Петра Лози відзначили храмовий празник та рукоположили нового священника

27 липня 2024

У неділю, 21 липня 2024 року, на парафії Святого пророка Іллі у Колоденцях відзначили храмовий празник.

Святкове богослужіння звершив єпарх Сокальсько-Жовківський владика Михаїл Колтун у співслужінні єпарха Мельнбурського владики Миколая Бичка, єпископа-помічника Сокальсько-Жовківської єпархії владики Петра Лози та численного духовенства. Під час богослужіння владика Михаїл рукоположив у пресвітери диякона Назара Вороновського, випускника Львівської духовної семінарії Святого Духа. Про це розповідає пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Значення храмового празника

На подвір’ї храму архиєреїв вітали молодь парафії та настоятель о. Володимир Гриб, який запросив очолити богослужіння з нагоди свята.

Після читання Слова Божого владика Михаїл застановився над постаттю святого пророка Іллі, який через молитву і довіру до Бога творив чуда. «Ми сьогодні святкуємо храмовий празник, під час якого хочемо звеличити пророка Іллю в нашому житті, щоб завжди бути свідомими, що наш храм є в його ім’я і ми з ним спілкуючись, наповнюємо наше життя вірою, любов’ю, сподіваннями і звершеннями», — зазначив на початку свого слова єпископ, пояснюючи значення парафіяльного святкування.

Постать пророка Іллі для кожного із нас

Єпископ наголосив, що до пророка Іллі ми звикли молитися про добру погоду, тому що так він молився сам. «Ілля був чоловік такий самий, як ми; він став молитися, щоб дощу не було, і не було на землі дощу три роки та шість місяців. Потім він знову став молитися, і небо дало дощ, і земля вродила плід свій», — процитував уривок із послання святого апостола Якова (Як. 5, 17–18) проповідник.

Продовжуючи роздуми, владика пригадав вірним біблійну історію, коли за часів пророка Іллі був цар Ахав, який жив безбожно і пророк дав знак для покаяння, щоб цар зі своєю свитою навернувся. Всі боялися казати йому правду, бо боялися переслідування, але пророк Ілля насмілився до нього прийти і у вічі докорити. Він дав свідчення, щоб принести жертву. Цим він доказав існування правдивого Бога, тож коли жертва була прийнята — пішов дощ.

«Катехизм навчає, що гідність людини є в Божому образі. Бог нікого не забуває, бо створив нас з безконечної своєї любові. У Бога все йде послідовно. І нам треба вчитися у пророка Іллі відданості і вірності Богові. Для того, хто вірить в Бога, всього є достатньо», — підкреслив архиєрей.

Завершуючи проповідь, владика Михаїл сказав: «Хочу з вами молитися про ваше життя, про віру, про духовне і тілесне здоров’я, щоб ми могли святкувати перемогу в нашому житті і світі».

Священниче рукоположення

Після Херувимської пісні та Великого входу, за Чином поставлення ієреїв, владика Михаїл рукоположив у пресвітерський сан диякона Назара Вороновського. Кандидат до священства, після трьох обходів навколо престолу, став навколішки та присягнув Богові і Церкві. Опісля владика Михаїл, поклавши руки на його голову, прочитав молитви ієрейських свячень та одягнув у священничі вбрання: стихар, епітрахиль, пояс, нарукавники та фелон, кожного разу виголошуючи «Аксіос», що означає «достойний». Після чого, нововисвячений ієрей, ставши біля престолу співслужив Божественну Літургію разом з єпископами та іншими священниками.

На завершення владика Михаїл привітав нововисвяченого священника та побажав вірності у служінні, до якого Господь його покликав. Слова привітань з храмовим празником та подяки від єпископа лунали священникам та всім присутнім.

Подячні слова та завершення богослужіння

Особливу подяку владика Михаїл висловив єпископам, які співслужили з ним у цей торжественний день. Наприкінці подячного слова владика Михаїл подарував владиці Миколаю богородичні ризи.

Опісля із словами вдячності звернувся адміністратор парафії о. Володимир Гриб. Він подякував за молитву і батьківське слово владиці Михаїлу, за постійну молитву і підтримку владиці Петрові, вихідцю із с. Колоденці, та владиці Миколаю з Австралії за те, що молитовно розділив зі всіма цей святковий день.

Подячне слово також склав нововисвячений ієрей, у якому висловив вдячність Господеві за дар життя і покликання, єпископам за благословення та сприяння у часі начання, а всім рідним за підтримку. По закінченні Літургії новопоставлений отець Назар уділив присутнім своє благословення.