У підземеллі Гарнізонного храму у Львові експонують унікальні видання з книгозбірні Митрополита Андрея
З 1 серпня 2023 року підземелля Гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла експонує унікальну підбірку книг із приватної книгозбірні Праведного митрополита Андрея Шептицького та інших історико-культурних формувань, засновником або опікуном яких був владика Андрей.
Виставка діє в рамках загальної експозиції підземелля, основна ідея якого — познайомити відвідувачів з минулим та сучасністю Гарнізонного храму в контексті розвитку міста. Підземелля пропонує побачити унікальні пам’ятки та взяти участь у цікавих подіях, що відбуваються тут. Віднедавна усі охочі також мають змогу відвідувати підземну каплицю, де зберігається хрест із мощами дванадцяти Апостолів, серед яких є й мощі покровителів храму. Про це повідомляє релігійний інтернет-ресурс «Духовна велич Львова».
Книги, які пропонують оглянути відвідувачам у ці дні — це богослужбові й історичні праці з книгозбірні «Студіону», «Бібліотеки Митрополитальної», «Церковного музею», Крехівського монастиря. На книгах можна побачити підписи, зроблені рукою Митрополита Андрея, та унікальні екслібриси, що засвідчують належність книг до цих бібліотек.
Особливість же виставки в тому, що ці книги перебували у стінах Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, який від 70-х років ХХ століття виконував функцію книгосховища обмінного фонду Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника НАН України. Коли храм було відкрито у 2011 році, у нове книгосховище зі стін храму було перевезено близько двох з половиною мільйонів книг. Зараз Гарнізонний храм у співпраці з Львівською національною науковою бібліотекою імені Василя Стефаника запрошує побачити унікальні видання, доля яких у такий цікавий спосіб була пов’язана зі святинею.
Триватиме виставка ще кілька днів, до неділі, 6 серпня 2023 року, і всі охочі мають можливість побачити не лише її, а й перейнятися духом першого та найбільшого підземного музею старого Львова.
Як знайти?
Адреса підземелля: м. Львів, вул. Театральна, 11 (вхід з проспекту Свободи).
Виставку можна оглянути щодня, включно з неділею, з 10:00 до 18:00.