У Патріаршому соборі відбулася унікальна презентація поштової марки «Собор Святої Софії в Римі»

21 серпня 2019

20 серпня 2019 року у Патріаршому соборі Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви у Києві, відбулось урочисте погашення спеціальним штемпелем ювілейної поштової марки «Собор Святої Софії в Римі».

Раніше, з нагоди 50-річчя освячення собору Святої Софії в Римі, українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» виготовила поштову марку та конверт «Собор Святої Софії в Римі». Дизайн розробили брати Олександр та Сергій Харуки, що є авторами українських банкнот.

У святковій церемонії презентації поштової марки взяли участь зокрема о. Ніканор Лоїк, настоятель Патріаршого собору, о. Марко Семеген, президент Товариства «Свята Софія», та Олександр Перцовський, Перший заступник генерального директора «Укрпошти».

Звертаючись до присутніх настоятель Патріаршого собору Воскресіння Христового відзначив, що сьогодні цією презентацією увіковічнили пам’ять про святиню, яка зберегла віру та культуру українського народу.

У свою чергу, о. Марко Семеген зазначив: «Собор Святої Софії відіграв величезну роль у час „залізної завіси“. Це був потужний духовний, інтелектуальний центр, це був центр, в якому відбулось багато консолідаційних процесів української міграції, української Церкви. І тому, сьогодні через цю марку, ми найперше зможемо вшанувати тих, хто його збудував, а з іншого боку відкрити його для більшого загалу українського суспільства», — наголосив священник.

Відтак Олександр Перцовський зауважив, що українські святині закордоном є дуже важливими, адже храм української громади, за його словами це є ще й своєрідний портал зв’язку із своїм народом: «Це місце, де громада збирається особливо в складні часи, та єднається навколо допомоги своїй Батьківщині», — відзначив представник «Укрпошти».

Опісля, відбулася церемонія погашення спеціальним штемпелем поштових конвертів та марок, випущених з нагоди пам’ятної дати. Відтак учасники презентації обмінялися сувенірними подарунками.

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ