У Пармській єпархії УГКЦ впродовж Великого посту реалізовуватимуть покликання парафій до місійності

4 березня 2019

Напередодні початку Великого посту владика Богдан Данило, єпарх Пармський, звернувся до духовенства та вірних із закликом оновити місійну діяльність на парафіях, зокрема через парафіяльні зустрічі та навчання.

Як йдеться в офіційному зверненні владики Богдана Данила, у червні минулого року священики та делегати Пармської єпархії св. Йосафата зібралися на конференцію: «Встановлення хрестів: євангелізація і місія в США». Ця зустріч ставила собі за ціль оновлення парафій та створення нових місійних осередків у регіонах єпархії, де ще не має парафіяльних громад. Тому, під час конференції делегати розробили конкретні пропозиції та директиви для парафій Пармської єпархії св. Йосафата у сфері євангелізації та місійної діяльності.

«У нашій єпархії ми ставимо перед собою завдання продовжувати наше зростання через місійну діяльність — і це є справжнім покликанням до прослави. З метою подальшого розвитку, наші парафії повинні навчитися переходити від суто господарської діяльності утримання парафій до місійної діяльності, плекаючи місійну культуру, навчаючи вірних і вітаючи ближніх, які бажають до нас приєднатися. Під час Великого Посту 2019 року (між неділями, 10 березня — 7 квітня 2019 року), прошу провести зустріч з парафіяльною громадою, щоб обговорити ці важливі пропозиції та директиви. Делегати з ваших парафій можуть допомогти вам у цьому процесі», — звернувся із закликом до священнослужителів своєї єпархії Правлячий Архиєрей Пармський владика Богдан Данило.

Окрім цього, головна мета таких парафіяльних зустрічей повинна полягати у тому, «щоб оживити наші парафіяльні cпільноти шляхом євангелізації. Ми покликані пробудити серед вірних слухання і відповіді на керигму Євангелія Ісуса Христа; надихати їх на служіння та розпізнання їхніх дарів і харизм, а також на підтримку місійної діяльності в парафіях; щоб ми могли йти і поширювати Добру Новину нашого Господа Ісуса Христа!»

Відтак документ подає рекомендації та напрямні для ефективного проведення парафіяльних зустрічей через молитву, слухання Слова Божого, аналіз дарів та покликань як парафії загалом, так і кожного вірного зокрема. Структурно, відповідно до основного гасла «Благословення та мрії», звернення поділяється на дві частини: у першій йдеться про визначення благословень, тобто дарів та харизм парафіяльної спільноти, її діяльність та служіння, яким вона ділиться із різними людьми. Друга частина «Наші мрії» є більш ідейною та полягає у напрацюванні пропозицій та мрій, яким ще чином парафіяльна спільнота може себе реалізовувати у майбутньому, зокрема через місійну та євангелізаційну сфери.

Варто також відмітити завершення документу, де вже подаються певні практичні поради задля оновлення парафіяльного служіння. Серед них:

«1. Звертатися до наших сусідів

• Для окремих осіб/сім’ї: Чи знаємо ми когось у нашій сім’ї або колишнього парафіянина, який покинув церкву? Зверніться до цих людей і запросіть їх на Божественну Літургію в неділю. Якщо вони скажуть «ні», запитайте їх, чи можна за них помолитися. Запитайте їх, чи є конкретна особа або особливий намір, за який вони б хотіли, щоб ви помолилися.

• Парафія: Духовенство та вірні повинні збиратися або на рівні парафіяльної ради, або на новому євангелізаційному комітеті, щоб звернутися до тих, хто залишив церкву, запросивши їх повернутися. Це означає відправити їм запрошення листом і попросити їх прийти до церкви на святковий день чи іншу подію. Після того, як ви надіслали запрошення, передзвоніть до них і запросіть знову.

• Парафія: Після недільної Божественної Літургії, організуйте каву або сніданок, і запросіть парафіян та вірних до участі. Це допомагає будувати громаду, а відвідувачі можуть мати можливість познайомитися з парафією і людьми.

2. Парафіяльна спільнота

• Для окремих осіб/сім’ї: давайте будемо свідомі про діяльність нашої парафії, яка відбувається протягом тижня, будемо присвячувати частину нашого часу або талантів цій діяльності. Розпізнайте даровані Богом таланти наших дітей і заохочуйте їх ділитися цими талантами на благо нашої парафії та інших.

• Парафія: Духовенство повинно заохочувати молодь у парафії, щоб ті впевнено захищали віру. Таким чином, коли вони покидають парафіяльне середовище, вони вміють захищати свою віру і виховувати нових учнів.

3. Зростання нашої парафії

• Для окремих осіб/сім’ї: Як сім’я, що ми зробили за останній рік, щоб допомогти нашій парафії вирости? Зверніться до пароха і запитайте його, яку особисту відповідальність ми можемо взяти на себе в житті парафії.

• Парафія: Давайте подумаємо про те, як у нашій парафії організований волонтерський рух і що ми можемо зробити кращого, щоб наші парафіяни визнали свою особисту відповідальність за парафіяльну спільноту».

Отож, таким чином Пармська єпархія святого Йосафата на чолі із своїм Правлячим Архиєреєм владикою Богданом Данилом активно здійснює стратегію Української Греко-Католицької Церкви «Жива парафія — місце зустрічі із живим Христом», де місійність та євангелізація становлять невід’ємну частину парафіяльного розвитку.

Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ