У новому циклі суботніх відеокатехиз Блаженніший Святослав роздумуватиме над темою віри

24 жовтня 2020

Вже сьогодні, 24 жовтня 2020 року, Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, запропонує першу науку із нового циклу відеокатехиз про віру. Глава Церкви відповість на запитання, що означає віра. Мова йтиме про віру як відповідь люди на одкровення Бога, Який зі своєї власної волі відкриває себе людині. Патріарх розповість, яке значення має віра для кожного із нас, які, за своєю природою, є релігійними істотами.

Доступному поясненню поняття віри в Бога, зокрема нашої християнської віри, Глава Церкви присвятить цілий цикл передач у відеопроєкті «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе». Переглядати нові катехизи Предстоятеля УГКЦ можна, як і раніше, щосуботи о 21:00 на YouTube каналі та Facebook акаунті Живого телебачення.

Як відомо, цикл попередніх 23-х передач відеопроєкту був присвячений темі молитви, зокрема її змістові та способові. В останніх 7-ми випусках Глава УГКЦ розкривав глибинний зміст Господньої молитви «Отче наш».

Хештег проєкту, за яким можна знаходити ці катехизи в соцмережах, є # доступно_про_важливе. Ось теми попередніх випусків:

1. Що таке молитва взагалі?

Зміст молитви

2. Початок молитви — молитва подяки.
3. Зростання в молитві — молитва покаяння.
4. Зростання в молитві — молитва перше за інших, а потім за себе.
5. Зростання в молитві — молитва прохання за власні потреби.
6. Зростання молитві — молитва прослави.

Спосіб молитви

7. Як це — молитися безперестанку?
8. Спільна молитва (літургійна).
9. Молитва слухання Божого Слова (молитва зі Святим Письмом).
10. Молитовний іспит совісті.
11. Молитва за покійних.
12. Яким має бути молитовний день віруючої людини?

Рівні молитви

13. Тілесна молитва — слова і жести під час молитви.
14. Молитва розуму і серця — усвідомлення сказаних на молитві слів (вервиця та Ісусова молитва).
15. Молитва споглядальна — найвищий ступінь молитви.
16. Молитва до Богородиці, святих та ангелів.

Господня молитва

17. Господня молитва: що означає наше звернення до Бога «Отче наш»?
18. Господня молитва: що означає прохання «нехай святиться ім’я Твоє»?
19. Господня молитва: що означає Боже Царство і чому ми просимо про його прихід?
20. Що таке Божа воля і чому ми про неї просимо?
21. Господня молитва: про який хліб ми просимо в молитві «Отче наш»?
22. Господня молитва: що означає «прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим»?
23. Господня молитва: що означає прохання «і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого»?

Запрошуємо відкривати глибину нашої християнської віри під проводом Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви!

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ