У Львові презентували книгу брата Олександра Кілара «Син Божий. Христологія старця Олександра»
31 січня у Гарнізонному храмі Святих апостолів Петра і Павла м. Львова відбулася презентація книги брата Олександра Кілара «Син Божий. Христологія старця Олександра».
Модератором зустрічі став отець Юстин Бойко, синкел у справах монашества Львівської архиєпархії. Про це повідомляє пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.
Участь у дискусії під час презентації книги взяли владика Венедикт Алексійчук, єпископ Єпархії святого Миколая Чудотворця з осідком у м. Чикаго, отець Макарій Дутка, ієромонах Свято-Успенської Унівської лаври, отець Роман Терлецький, головний редактор журналу «Слово».
«Часто зустріч із нашим старцем змінювала людей. Я особисто зустрічався із ним неодноразово і, як я написав у вступі, такої особистості я не зутрічав ні до того, ні після того», — мовив на початку свого слова владика Венедикт Алексійчук.
Далі єпископ наголосив, що старець Олександр — це особа, яка найкраще відобразила своїм життям християнство. «Психологія навчає, що коли людина чимось живе, чимось наповнена, вона це проєктує назовні. І ця христологія старця — це не книжка, написана за письмовим столом, але його життя, яке він переживав і проєктував назовні», — підкреслює архиєрей.
«Ми дуже часто у християнстві говоримо про безумовну любов. Лише в його особі я це побачив. У нас було багато спільних зустрічей, під час яких я записував наші розмови, нотував. Можливо, колись мені вдасться усе це розшифрувати і написати більш особисті спомини про цю людину. І на кожній нашій зустрічі я ніколи не чувся осудженим. І це щось неймовірне! Це те, що психологія називає безумовним прийняттям, безумовною любов’ю. Тож для мене він є воплоченням християнства у повноті», — резюмував єпископ Венедикт Алексійчук.
Довідка
Книга бр. Олександар Кілара «Син Божий. Христологія старця Олександра» — плід багатолітнього духовного й інтелектульного труду особливої людини, яка жила серед нас. Автор представляє постать Ісуса Христа, Його вчинки, щоб читач зміг збагнути Його, як Особу, як свого сучасника. У тексті Ісус постає як жива людина, що народилася в традиційній юдейській родині селян у тогочасному суспільно-історичному контексті.
Середовище, в якому жив Ісус, як і формування Його духовности, описані детально і прискіпливо; мета цього — максимально автентично передати образ живого Ісуса.
Особливість праці старця Олександра в тому, що він інтерпретує «Христологію» тільки на основі Євангелій, бо лише Євангеліє містить історичну мову Ісуса, людську історію Христа.
Автор не покликається на інші новозавітні книги, бо вони не висвітлюють історичну постать Ісуса, а радше є пасторальними, як наприклад, Послання апостола Павла.
Книга призначена для читачів, що прагнуть щоразу поглибити своє життя у Бозі.
Фото: Роман ДацьоПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ