У Кошаліні (Польща) відбулося моління за припинення війни і про мир в Україні

9 березня 2022

У неділю, 6 березня 2022 року, у конкатедральному храмі Вроцлавсько-Кошалінської єпархії в м. Кошаліні (Польща), владика Володимир Ющак очолив Божественну Літургію в наміренні зупинення війни та миру в Україні. Разом з владикою при перстолі співслужив місцевий парох о. мітрат Богдан Галушка та два латинські священники: парох латинської катедри в Кошаліні та парох францисканської парафії, яка знаходиться неподалік греко-католицької церкви. Дияконував о. диякон Павло Лапічак.

У Кошаліні (Польща) відбулося моління за припинення війни і про мир в Україні

У часі проповіді владика звернув увагу на те, що цьогорічний Великий піст, з огляду на війну в Україні, буде для кожного з нас своєрідним іспитом з нашого християнства та з нашої людяності. Війна в Україні, яка спричинена збройним нападом російських військ, вже змусила до втечі зі своїх домівок понад мільйон осіб. Більшість з них опинилась на території Польщі. Тут вони шукають захорони для себе і тут отримують першу допомогу. Найчастіше, першою їхньою потребою є бодай тимчасове помешкання. Ми є свідками великого виходу нашого народу з України та одночасно потреби гуманітарної допомоги цим людям. Про це інформує пресслужба Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ.

За словами владики, «перед нами стоїть сьогодні також виклик дати допомогу тим особам, які її потребують в Україні. Тут, в першій мірі, ідеться про поранених та тих, хто залишився в містах під артилерійськими і ракетними обстрілами і не мають основних засобів, щоб вижити: води, харчів, ліків, потрібного одягу».

Проповідник знову наголосив, що у Кошаліні допомогу для України збирається в парафіяльній церкві. Також цим займаються різні громадські організації, включно з Об’днанням українців у Польщі.

У своєму слові владика звернув також увагу на те, що християнин може і повинен старатися допомоги потерпілим від війни своєю молитвою. Це, з одного боку, заклик до Бога, про Його опіку та підтримку, а також свідоцтво нашої взаємної пам’яті та зичливості. Люди, яких болісно торкається доля, потребують також свідомості, що вони не залишились самі та що є особи які їм співчувають та які пам’ятають про них.

На закінчення Божественної Літургії, після молитви за мир в Україні та Обряду взаємного прощення, була відслужена Панахида за всіх, хто внаслідок війни втратив життя. Кошалінський храм був наповнений у неділю вірними, серед яких були також особи змушені втікати з України.

Після торжеств в церкві владика взяв ще участь у відкритті марафону «з Кошаліна до Вроцлава», організатором якого стало Об’єднання українців у Польщі. Охочі взяти участь у марафоні мали б бодай раз оббігти довкола Водяної Долини, тобто пробігти два кілометри та зазначити кожну пройдену трасу довкола долини. Щоб подолати 1300 кілометрів, тобто відстань, яка відділяє Кошалін від Києва, потрібно обійти 650 раз довкола Кошалінську долину. При нагоді учасники та гості могли пожертвувати фінансову допомогу на потреби України.

Foto: T. Majewski