У Католицькому університеті Америки засновано Кафедру українських церковних студій

5 жовтня 2022

У середу, 28 вересня 2022 року, в Католицькому університеті Америки відбулася інавгурація Кафедри українських церковних студій.

Молитву на початку церемонії очолив митрополит Борис Ґудзяк, архиєпископ Філадельфійський УГКЦ. Після вступних слів о. Марка Морозовича, декана Школи богослов’я та релігієзнавства, Пітер Кілпатрік, президент Католицького Університету Америки, і Аарон Домінгес, проректор, офіційно проголосили про створення нової кафедри.

Перед тим, як о. Петро Ґаладза був іменований першим керівником новоствореної кафедри, владика Василь Лостен, спонсор Центру українських церковних студій, поділився з присутніми спогадами про свої студентські роки у Католицькому університеті Америки.

Опісля, о. Петро Ґаладза запропонував три основні напрямні для нового центру:

• продовження роботи Студійної Групи Київської Церкви;
  • вивчення ролі дружини священника в підпільній Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ);
  • вивчення Катехизму УГКЦ «Христос наша Пасха», особливо його морального богослов’я.

Довідка

Центр українських церковних студій є частиною Інституту вивчення східного християнства Школи богослов’я та релігієзнавства Католицького університету Америки.

Студійна група Київської Церкви — група богословів Української Греко-Католицької Церкви і православних Вселенського Патріархату, яка діяла на початку 1990-х років, основною роботою якої було вивчення можливості сопричастя УГКЦ з Константинопольським Патріархом, не перериваючи спілкування з Римським Апостольським Престолом.