У катедральному храмі святих Сергія і Вакха відбудеться Чин інтронізації Апостольського екзарха кир Діонісія Ляховича

30 листопада 2020

Завтра 1 грудня, у день свв. мчч. Платона й Романа, кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації Східних Церков у співслужінні з владикою Йосифом Міляном, єпископом-помічником Київської архиєпархії, та владикою Іринеєм Біликом, каноніком Базиліки Санта Марія Маджоре, звершить Чин інтронізації Апостольського екзарха владики Діонісія Ляховича у катедральному храмі святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці.

Про це Департаменту інформації УГКЦ повідомив отець Марко Семеген, настоятель Собору Святої Софії у Римі.

«У Святій Літургії також візьмуть участь вищі настоятелі, ректори колегій і клир з Риму. Будуть присутні також представники посольств і окремо запрошені гості. Звичайно, що кількість гостей обмежено через карантин. З огляду на ситуацію з пандемією незаплановано ніяких великих святкувань. В основному Богослужіння транслюватиметься онлайн», — додав отець Марко Семеген.

Подія відбудеться з дотриманням карантинних норм. Архиєрейська Літургія розпочнеться об 11:00 (за київським часом). Пряма трансляція здійснюватиметься на офіційному ютуб-каналі Екзархату та на ресурсах «Живого телебачення».

Довідка

Як повідомлялося раніше, 11 липня 2019 року було проголошене рішення Папи Франциска про створення Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії. Ця церковна територіальна одиниця охоплює всю територію Італії. Духовну опіку приблизно 70 тисяч вірних, згуртованих у 145 громадах, здійснюють понад 60 священників. Катедральним храмом та осідком Апостольського екзархату є парафіяльний храм Святих Сергія і Вакха в Римі. На чолі тимчасово вакантного осідку Святіший Отець поставив кардинала Анджело Де Донатіса як апостольського адміністратора.

У суботу, 24 жовтня 2020 року, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець припинив мандат апостольського адміністратора sede vacante Екзархату для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, в особі кардинала Анджело Де Донатіса, вікарія Його Святості для Римської дієцезії. Водночас, повідомляється, що Святіший Отець призначив апостольським екзархом для українців-католиків візантійського обряду, які проживають в Італії, преосвященного владику Діонісія Ляховича, ЧСВВ, дотеперішнього делегата цієї церковної структури, перенісши його із титулярного осідку Егнації.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ