У Фрайзінґу за участі українських представників завершився Міжнародний конгрес «Реновабісу»

12 вересня 2024

12 вересня у місті Фрайзінґ (Німеччина) завершився 28-й Міжнародний конгрес благодійного фонду «Реновабіс». В цьому заході взяли участь представники Української Греко-Католицької Церкви: єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії Петро Лоза, а також голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин о. Ігор Шабан.

Темою цьогорічного конгресу була «Мати місію — нести достовірне свідчення. Як боротися з секуляризацією та релігійною байдужістю в Європі». Конгрес відбувся у Фрайзінґу, де розташований офіс «Реновабіс», вперше за останні сім років. Цей захід був присвячений ювілею дієцезії та міста. Про це зазначає пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

У перший день Конгресу, 10 вересня, у парафіяльному храмі Святого Юрія владика Володимир Груца звершив Вечірню у східному обряді. Йому співслужив єпископ-помічник архидієцезії Мюнхена-Фрайзінґа Вольфганг Бішоф. Богослужіння супроводжували урочистим співом студенти Східної колегії в Айхштеті.

З духовним словом до присутніх звернувся єпископ Вольфганг Бішоф. «Тож молімося з надією та довірою за тих, у кого надії та довіри стає все менше», — сказав наприкінці своєї проповіді єпископ-помічник Вольфганг Бішоф, єднаючись у молитві з народом України.

Після богослужіння у храмі Святого Юра відкрили виставку «Ікони проти війни». Українські художники Соня Атлантова та Олександр Клименко створили ікони на кришках та ящиках з-під боєприпасів, перетворивши їх на мистецтво. Ці ікони є символом перетворення знаків російсько-загарбницької війни на символи життя, надії та впевненості у перемозі України.

На другий день 28-го Міжнародного конгресу, 11 вересня 2024 року, у програмі була передбачена спільна Божественна Літургія у катедральному соборі Святої Марії та Корбініана м. Фрайзінг. У молитві взяли участь представники української делегації: єпископ-помічник Львівської архиєпархії владика Володимир Груца, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії владика Петро Лоза, українські священники та сестри-редемптористки.

Усього участь у 28-му Міжнародному конгресі «Реновабісу» взяли 220 учасників з 26 країн, які мали можливість слухати лекції, брати участь у дискусіях та обмінюватися досвідом.

Довідка

«Реновабіс» організовує щорічний Міжнародний конгрес від імені Німецької Єпископської Конференції з 1997 року. Захід збирає учасників з усієї Європи для обговорення важливих подій у Церкві та суспільстві Центральної, Східної та Південно-Східної Європи, а також тем, що мають загальноєвропейське значення. За роки свого існування Міжнародний конгрес «Реновабіс» став важливим форумом для діалогу між східною та західною частинами Європи.