У Донецькому екзархаті відбувся з’їзд «Матерів в молитві»

24 жовтня 2024

19 жовтня молитовні парафіяльні осередки «Матерів в молитві» з різних куточків Донецького екзархату УГКЦ численно зібралися разом на традиційний з’їзд. Цього разу зустріч відбулася на парафії Покрови Пресвятої Богородиці у м. Дніпрі.

У Донецькому екзархаті відбувся з’їзд «Матерів в молитві»

Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди з’їзду очолив владика Донецького екзархату Максим Рябуха. Співслужили йому о. Василь Колодій, адміністратор парафії, о. Ігор Пагулич, духівник спільноти, о. Іван Талайло, о. Сашко Богомаз, о. Стефан Попадюк, о. Михайло Неїжмак, о. Тарас Сало, а також диякон Руслан Бутенко. Про це розповідає пресслужба Донецького екзархату УГКЦ.

Під час своєї проповіді владика Максим застановився над любов’ю дітей, яка так схожа з Любов’ю Бога, адже вона є чистою та безумовною. Зокрема архиєрей пригадав слова Ісуса Христа до апостолів, що кожен, хто хоче увійти до Царства Божого, повинен бути, як дитина: «Христос часто, коли звертався до апостолів, казав їм, якщо хочете увійти до Царства Небесного, маєте бути, як малі діти. Малі діти вміють любити в простоті серця, без усяких „але“. Без жодних упереджень. Просто любити. Так, як вони це вміють. І, власне, кожна мала дитина, коли когось любить, вона не може про це мовчати. Вона тією любов’ю мусить ділитися з усім світом».

Відтак владика Максим зауважив, що «бути мамою, означає не тільки словами, але цілим своїм життям підтримувати і вчити своїх дітей цим трьох речей: любити Бога, служити Богові та прославляти Його».

По завершенні Літургії молитва понад 80 матерів від щирих сердець лунала до Господа Бога за усіх дітей, за захисників та захисниць, за захист ще ненароджених дітей та за всі прохання присутніх.

Далі на молільників чекав обід, під час якого матері мали можливість поспілкуватися між собою та зі священниками, поділитися думками та насолодитися спільною зустріччю.

Відтак для матерів розпочалася конференція, яку проводив о. Олександр Богомаз. Тема духовної науки ґрунтувалася на уривку Євангелія від Луки 18, 1–8 про витривалу молитви та любов, які можуть остинути у буянні беззаконня (Мт 24, 12–13). Отець Олександр пригадував, що у важкі моменти Ісус Христос молився, щоб бути в Любові Божій, щоб віднайти її і ділитися нею. Наприкінці науки духівник звернув увагу також і на виклики сьогодення та найпоширеніше питання для кожного з нас: «Як вистояти в ці нелегкі часи»? У відповідь на це проповідник пригадав слова блаженішого Любомира: «Моліться і працюйте. Це є рецепт, як вистояти в ці часи».

Завершився з’їзд молитвою за Україну на вервиці, благословенням владики Максима та почитанням ікони Званівської Богородиці.